• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yargıtay Üyesi: “Yargıda Her Tarikatın WhatsApp Grubu Var ‘Haremlik-Selamlık’ Toplantı Yapılıyor”

Yargıtay Üyesi: “Yargıda Her Tarikatın WhatsApp Grubu Var ‘Haremlik-Selamlık’ Toplantı Yapılıyor”

 Yargıtay Üyesi: “Yargıda Her Tarikatın WhatsApp Grubu Var ‘Haremlik-Selamlık’ Toplantı Yapılıyor”
Okunuyor Yargıtay Üyesi: “Yargıda Her Tarikatın WhatsApp Grubu Var ‘Haremlik-Selamlık’ Toplantı Yapılıyor”

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de kaleme aldığı bugünkü yazısında ismini açıklamadığı bir Yargıtay üyesinin “FETÖ’nün yargı ve bürokrasideki yerini Hak-Yol ve Menzil tarikatının doldurduğunu” ileri sürdüğünü aktardı.

Bu Yargıtay üyesine göre, “Hak-Yol yargıda egemenliğini ilan etti. HSK ve Danıştay’ı kontrol ediyor. Adalet Bakanlığı ve Yargıtay’da hayli etkin. Üye sayılarının bin civarında olduğu tahmin ediliyor.”

Hak-Yol’un FETÖ’nün içine karıştığını savunan Yargıtay üyesi, “17-25 Aralık’a kadar Hak-Yol’u duymazdık. 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ operasyon yemeye başlayınca dibine kadar bu örgütle hareket edenler ‘Bizler Hak-Yol yurtlarında kalmıştık’ demeye başladı. Ne kadar delil olursa olsun bir cemaatin adamıysa dokunamıyorsunuz. Senin FETÖ’cün, benim FETÖ’cüm olamaz” dedi.

Haremlik-selamlık WhatsApp grupları olduğu iddia edildi…

Öte yandan yargıdaki her tarikat ve cemaatin kendi WhatsApp grubu olduğunu ve buralarda haremlik-selamlık toplantı yapıldığını ileri süren Yargıtay üyesi, “Atamalara müdahale ediliyor. Devlete değil, kendi çıkarları için çalışıyorlar’ iddiasını ileri sürdü.

İsmini açıklamayan bu Yargıtay üyesi ayrıca, söz konusu durumu Cumhurbşakanlığı’na ve Adalet Bakanlığına ilettiğini ancak sonucun “Hiç” olduğunu ifade etti.

İsmail Saymaz’ın yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle