• Ana Sayfa
  • Haber
  • Çıkan Haberlerin Ardından… İGA, Fazladan Ödenen 8 Milyon Euro’yu İade Etti

Çıkan Haberlerin Ardından… İGA, Fazladan Ödenen 8 Milyon Euro’yu İade Etti

 Çıkan Haberlerin Ardından… İGA, Fazladan Ödenen 8 Milyon Euro’yu İade Etti
Okunuyor Çıkan Haberlerin Ardından… İGA, Fazladan Ödenen 8 Milyon Euro’yu İade Etti

İstanbul Havalimanı’nı işleten İGA, havaalanına yapılan metro için kendisine fazladan ödenen 7.95 milyon euro’yu iade etti. Ödemenin konuya ilişkin haberin ardından yapılması dikkat çekti.

Sayıştay raporuna da yansıyan İstanbul Havalimanı’nı işleten İGA’yı oluşturan şirketler tarafından yapılan metro inşaatı için verilen 7.95 milyon euro’nun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından geri alınmadığı yönündeki haber üzerine İGA açıklama yaptı. 

Cumhuriyet‘in aktardığına göre açıklamada, 5 Kasım yani önceki gün itibarıyla ödemenin yapıldığı bildirildi.

Ne olmuştu?

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Sayıştay’ın 2020 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı raporuna dikkat çekmiş, İGA’nın sözleşmeye göre üstlenmesi gereken Gayrettepe Metro inşaatındaki bazı kazı işlerini yapmadığı ve bu işlerin metro ihalesini alan şirket tarafından yapıldığı, buna karşın bakanlık tarafından şirkete yaklaşık 8 milyon euro ödendiği belirtilmişti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da önergeye verdiği yanıtta, paranın henüz geri alınmadığını kabul etmişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle