• Ana Sayfa
  • Haber
  • Akşener’e Provokatif Soru Sorulmasını İsteyen A Haber Muhabiri, MEB Personeli Çıktı!

Akşener’e Provokatif Soru Sorulmasını İsteyen A Haber Muhabiri, MEB Personeli Çıktı!

 Akşener’e Provokatif Soru Sorulmasını İsteyen A Haber Muhabiri, MEB Personeli Çıktı!
Okunuyor Akşener’e Provokatif Soru Sorulmasını İsteyen A Haber Muhabiri, MEB Personeli Çıktı!

Meral Akşener’e provokatif soru sorması için bir kişiyi ikna etmeye çalışırken görüntülenen A Haber muhabirinin Milli Eğitim Bakanlığı’nda memur olduğu ortaya çıktı.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir kişiye küfür ettiği gün sosyal medyada A Haber ile ilgili bir video paylaşıldı.

Görüntülerde A Haber Elazığ Bölge Müdürü ve muhabiri Fırat Öztürk‘ün Meral Akşener’e soru sorması için bir kişiyi ikna etmeye çalıştığı görülüyordu.

“Sen sorunu sor, biz kayıt alacağız” ????

Fırat Öztürk’ün memuriyetine ilişkin bilgi ve belgeleri de TÜGVA skandalını kamuoyuna duyuran Gazeteci Metin Cihan paylaştı. ????

twitter.com

Soruşturma başlatıldı

Konuya ilişkin Gazete Duvar‘da yer alan habere göre, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Öztürk hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Yine bu habere göre İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, kendisinin de memurluktan gelme olduğunu, emekli olmadan siyasetin kenarından bile geçmediğini, memurların siyaset yapması ve başka bir işte çalışmasının kanunen yasak olduğunu söyledi. “Bu durum, iktidarın bu ülkeyi ne duruma getirdiğinin bir göstergesidir” diyen Or şöyle konuştu: 

“Bu ülkenin parasıyla hem bir kanalın muhabirliğini hem de memurluk yapıyor. Bunlar da yetmezmiş gibi işe dahi gitmiyor, provokatör eylemlerle ilgileniyor. Bu devleti tamamen tekelleştirmişler ve birilerine peşkeş çekiyorlar. Memursan memurluğunu, gazeteciysen gazeteciliğini yap. Bu cüreti gösterip bir siyasi görüşe hizmet ediyorsa o zaman devlet memurluğunu bırakacak. Devlet savurganlığını artık bırakalım. Bu devlet Türk milletini temsil ediyor, hükümetleri ya da şahısları değil. Bizlerin artık özellikle ‘devletin malı deniz, yemeyen bilmem ne’ dememeliyiz. Bizler bu devlete sahip çıktığımız sürece bunları temizleyeceğiz. Yazıktır, günahtır. Devlet parti devleti haline gelmiş. Biz bunların önüne geçmek istiyoruz. Dünyaca işsizimiz var, bırakın bir vatandaşımız o işten faydalansın. Devletin birimleri derhal harekete geçerek bu şahısla ilişkisini kesmelidir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle