• Ana Sayfa
  • Haber
  • Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’

Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’

 Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’
Okunuyor Mansur Yavaş: ‘Namuslu, Şerefli, Haysiyetli İnsanlar Savcıya Gider, Siz Niye Gitmiyorsunuz?’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden önceki dönem için bugüne kadar 5 milyar TL’lik yolsuzluğu savcılığa bildirdiğini açıkladı. Yavaş, “Namuslu, şerefli, haysiyetli insanlar savcıya gider. Bir iddianız varsa oradan buradan dedikodu üretmez, ben gidiyorum savcıya takır takır tespit ettiğim bütün yolsuzlukları veriyorum, siz niye vermiyorsunuz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclis toplantısında konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Namuslu, şerefli, haysiyetli insanlar savcıya gider. Bir iddianız varsa oradan buradan dedikodu üretmez, ben gidiyorum savcıya takır takır tespit ettiğim bütün yolsuzlukları veriyorum, siz niye vermiyorsunuz” dedi. Yavaş, kendisinden önceki dönem için bugüne kadar 5 milyar TL’lik yolsuzluğu savcılığa bildirdiğini açıkladı.

Asılsız iddialara tepki gösterdi

ABB Meclis’i Kasım ayı 1. Oturumu yapıldı. Toplantıda konuşan ABB Başkanı Mansur Yavaş belediye ile ilgili gündeme getirilen temelsiz iddialara tepki gösterdi. Kendisinin önceki yönetim dönemi için yolsuzlukları saptayıp savcılığa tek tek suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Yavaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Namuslu, şerefli, haysiyetli insanlar savcıya gider. Bir iddianız varsa oradan buradan dedikodu üretmez, ben gidiyorum savcıya takır takır tespit ettiğim bütün yolsuzlukları veriyorum, siz niye vermiyorsunuz? Basından at haberi, nasıl olsa onu okuyan o gün okuyor, bir daha da cevap şansı görmüyor. Bıktık bu çamur atmalardan, inşallah faaliyet raporunda bizimle ilgili gerek mecliste konuşulanlar gerekse basında çıkan bütün iddiaları tek tek burada ekranda vereceğim. Bir tane mi soruşturma olmaz arkadaşlar? Savcılar niye gitmiyorsunuz? Burada eski grup başkanvekili varken varsa belediyede bir tane haksızlık, yolsuzluk sonuna kadar namussuzdur diyordu. Grup başkanı değişince ne değişti? Bugüne kadar 5 katrilyona (milyar TL) yakın yolsuzluk iddiası götürdüm savcılığa verdim. “

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle