• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (9 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (9 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (9 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (9 Kasım)

9 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. ABD’nin California eyaletinde, tüp bebek tedavisi (IVF) sırasında yanlış bir embriyonun rahme konulmasından sonra, başka bir çiftin bebeğine sahip olan çift, yaşananlar nedeniyle kliniğe dava açtı.

2. Alevi yurttaşlara yönelik tepki çeken ifadelerde bulunan Hayrettin Karaman’ın kamuya ait Vakıf Katılım Danışma Komitesi Başkanı göründüğü ortaya çıktı.

3. Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye personelinin çalışma saatini 8’in altına düşürmek istediklerini açıkladı.

4. Yaşadığı skandal ilişki nedeniyle istenmeyen adam ilan edilen Murat Başoğlu, bu kez Bodrum’u birbirine kattı. Eski eşini tehdit eden, onun arkadaşına da saldıran Başoğlu, 4 ayrı suçtan hakim karşısına çıktı. Toplam 412 gün hapis cezasına çarptırılan sunucunun cezası 28 bin 760 lira para cezasına çevrildi.

5. Vücut geliştirmede milli takım eski oyuncusu Suat Akyol, Antalya falezlerinden atlayarak yaşamına son verdi.

6. Ordu’nun Ünye ilçesinde önce caddede yere yatan, ardından atladığı denizde kurtarılan Suna Yeşil’in (32), sosyal medya fenomeni olmak için kurgu yaptığı ortaya çıktı. Yerde yattığı anlara ilişkin kayda aldığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Yeşil, polis tarafından gözaltına alınarak Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı.

7. Konya’da babası Ali Erensoy’un dini nikahla birlikte yaşayıp ayrıldığı R.H.’ye gözdağı vermek için tabancayla bacağından vurdurttuğu kızı M.E. , babasının daha önce de kendisine işkence yaptığını ileri sürdü: ‘Beni eve kapatıp 3 gün kemer ve tavayla dövdü.’

8. Meral Akşener’e provokatif soru sorması için ismi öğrenilmeyen birisini zorlayan ve daha sonradan Milli Eğitim Bakanlığı’nda bankamatik memuru olduğu ortaya çıkan A Haber muhabiri Fırat Öztürk, maaş aldığı Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’le röportaj yaptığı ortaya çıktı.

9. Malatya’da İnönü Caddesi’nde iş yerlerinin olduğu 3 katlı bina çöktü. Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı öğrenildi.

10. Boriska Kipriyanovich isimli 24 yaşındaki genç, ölümsüz olduğunu ve Mars’tan geldiğini iddia etti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle