• Ana Sayfa
  • Haber
  • Malatya’da 2 Katlı Bina Çöktü: 11 Kişi Yaralı Olarak Kurtarıldı

Malatya’da 2 Katlı Bina Çöktü: 11 Kişi Yaralı Olarak Kurtarıldı

 Malatya’da 2 Katlı Bina Çöktü: 11 Kişi Yaralı Olarak Kurtarıldı
Okunuyor Malatya’da 2 Katlı Bina Çöktü: 11 Kişi Yaralı Olarak Kurtarıldı

Malatya’da İnönü Mahallesi’nde bulunan 2 katlı bina çöktü, enkazın altında kalan 9 kişi ekipler tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Malatya Valisi Aydın Baruş, olay öncesi binada 20 kişinin yaşadığını belirterek, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Malatya Yeşilyurt’ta iş yerlerinin olduğu bir bina çöktü.

Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi’nde bulunan ve 2 katlı olduğu değerlendirilen bir binada henüz bilinmeyen bir nedenle göçük meydana geldi.

Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı öğrenilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye, Umke, Jandarma, 112 sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

AFAD yaptığı açıklamada ‘Malatya’da çöken bina enkazından şu ana kadar 11 vatandaşımız çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir’ bilgilerini verdi.

‘Malatya Merkez Yeşilyurt ilçesinde bulunan ve 2 katlı olduğu değerlendirilen bir binada henüz bilinmeyen nedenle göçük meydana gelmiştir.  Enkazdan 9 kişi yaralı olarak çıkarılıp hastaneye sevk edilmiştir. Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Sivas ve Adana illerinden arama ve kurtarma ekipleri faaliyetlere destek vermek üzere bölgeye sevk edilmiştir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle