• Ana Sayfa
  • Haber
  • Marmara Üniversitesi’nden Erdoğan’ın Diploması Hakkında Açıklama: ‘Üçüncü Kişilerle Paylaşılamaz’

Marmara Üniversitesi’nden Erdoğan’ın Diploması Hakkında Açıklama: ‘Üçüncü Kişilerle Paylaşılamaz’

 Marmara Üniversitesi’nden Erdoğan’ın Diploması Hakkında Açıklama: ‘Üçüncü Kişilerle Paylaşılamaz’
Okunuyor Marmara Üniversitesi’nden Erdoğan’ın Diploması Hakkında Açıklama: ‘Üçüncü Kişilerle Paylaşılamaz’

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması hakkında yaptığı bilgi edinme başvurusunu reddetti. Üniversite yaptığı açıklamada “Mezun olan öğrencilerimize ait bilgiler, reşit olan kişinin bilgisi, rızası ve onayı dışında üçüncü kişilerle paylaşılmamaktır” dedi.

ANKA’nın haberine göre, Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili YSK’ye, TBMM’ye, ÖSYM’ye, MSB’ye, Eyüp Lisesi’ne, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ye başvurarak 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde Erdoğan’ın diploma bilgisinin kamuoyu ile paylaşılmasını istemişti.

HKP avukatlarının başvusu üzerine Marmara Üniversitesi’nden açıklama yapıldı.

Rektör adına başvuruyu yanıtlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, herhangi bir işlem yapmadıklarını bildirdi.

Prof. Dr. Mustafa Kurt yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Halkın Kurtuluş Partisi vekilleri olarak üniversitemize verdiğiniz ilgi tarihli dilekçe incelenmiştir. Üniversitemizde kayıtlı, ilişiği kesilmiş ve tabi olduğu müfredat programını tamamlayarak mezun olan öğrencilerimize ait bilgiler, kişisel verilerin gizliliği kapsamında olduğundan, reşit olan kişinin bilgisi, rızası ve onayı dışında yakın akrabası olsa dahi üçüncü kişilerle paylaşılmamaktır. ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ uyarınca ilgi tarihli dilekçede talep edilen belgeler ve bilgiler hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştır.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle