• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yıllardır Çözülemeyen Yaya Geçidi Sorunuyla İlgili Düşüncelerini Paylaşan İnsanlardan Tartışmalı Yorumlar

Yıllardır Çözülemeyen Yaya Geçidi Sorunuyla İlgili Düşüncelerini Paylaşan İnsanlardan Tartışmalı Yorumlar

 Yıllardır Çözülemeyen Yaya Geçidi Sorunuyla İlgili Düşüncelerini Paylaşan İnsanlardan Tartışmalı Yorumlar
Okunuyor Yıllardır Çözülemeyen Yaya Geçidi Sorunuyla İlgili Düşüncelerini Paylaşan İnsanlardan Tartışmalı Yorumlar

Yıllardır uyulmayan yaya geçidi kuralları sürekli tartışılsa da ne yazık ki bir türlü çözüme kavuşturulmuyor. Bu konu sosyal medyada bir kez daha gündeme geldi ve kullanıcıların kimileri yayalara hak verirken kimileri de yol vermeyen bazı sürücülerin haklı nedenleri olduğunu savundu. Gelin detaylara bakalım.

Kaynak: https://twitter.com/AltinbasKursat

Yaya geçitleri “Bir cadde üzerinde yayaların yolun karşısına geçmesi için özel olarak işaretlenmiş bölüm” olarak tanımlansa da çoğu zaman asıl amacına uygun kullanılmıyor ne yazık ki. Bu sadece bizim ülkemize özel bir durum da değil. Dünyanın birçok yerinde bu geçitlerin kullanımı sorunlu.

Aslında bu, yayalar nedeniyle değil, yolların tamamının kendilerine ait olduğunu düşünen sürücüler nedeniyle sorun haline geldi.

Artık, yaya geçitlerinde yayaların geçmesine izin vermeyen ya da ışıklarda yaya geçidinin tam ortasında duran sürücülerden gına geldi.

Yayalar da tepkilerini dile getirmek için çeşitli protesto yöntemleri geliştiriyorlar. Mesela bunlardan en yaygını arabanın üzerinden geçmek… Vallahi çok haklı bir tepki.

Sosyal medyada da bu konu üzerine çeşitli yorumlar yapıldı. Kimisi yayalardan yana olurken kimisi de yol vermeyen bazı sürücülerin haklı nedenleri olduğunu savundu.

@AltinbasKursat

@KemalYavuzer

@seheraydindan

@tiarazen

@CeylanYazici

@Nazan14544799

@ahmetvehbi

@cahiliyeuzmani

@_pembefil_

@EbruYetim6

@gokhansonmez

Siz hangi taraftasınız peki? Bu mesele nasıl çözülecek sizce?

@KevserMd

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle