• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (12 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (12 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (12 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (12 Kasım)

12 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Kastamonu’da ‘esrarengiz’ bir şekilde sürekli evleri yanan aile Diyanet İşleri Başkanlığından yardım istedi.

2. Ankara’da, özel okulda görev yapan, matematik öğretmeni evli F.G.M. (30), 1,5 ay arayla kendisine aşk şiiri notuyla gönderilen 2 gül buketinin izini sürdü. Çiçekçinin güvenlik kamerası görüntülerinden buketlerin, aynı okulda görevli, evli temizlik görevlisi B.Ş. (42) tarafından gönderildiğini tespit eden F.G.M., suç duyurusunda bulundu.

3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarının beslenmesi için yeni bir uygulama başlattı. Açıklanan uygulama sonrası sosyal medyadan farklı görüşler paylaşıldı.

4. Merkez üssü Malatya’nın Pütürge ilçesinde 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

5. Müge Anlı’da 3 gündür aranan 46 yaşındaki Neslihan Batur’un sevgilisi Habib Başar tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Habib Başar, canlı yayın sırasında cinayeti itiraf etti. Başar, Neslihan Batur’un cesedini ise iş yerindeki kuyuya attığını söyledi.

6. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı’nca, sosyal medyada muz görüntüsü paylaşımı yapan 45 yabancı uyruklunun, adli işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edildiğini açıkladı.

7. Adana’da, ayaklarına taş bağlanıp sulama kanalına atılan, boğazında kesi izi bulunan cansız bedenin, Ali Ertan’a (21) ait olduğu tespit edildi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtilen Ertan’ı, özel okulda matematik öğretmeni olan babası Mehmet Ertan’ın tartışma sonucu bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

8. Osmaniye’nin Kadirli ve Düziçi ilçesinde otomobilini internet üzerinden satmak isteyen kişilere ulaşan dolandırıcı aynı gün araçlara kendisininmiş gibi müşteri bularak başkalarına sattı.

9. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde okuyan ve bir aylık yurt parasını ödemedikleri için misafir öğrenci statüsüne düşen 100’ü aşkın öğrenci, gittikleri Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü’nde ‘Bu son izin, kendinize kalacak bir yer bulun’ yanıtını aldı.

10. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ve Areda Survey Araştırma Şirketi’nin ortak hazırladığı ‘Türkiye’de ailenin değişen yapısı’ araştırmasının sonuçları yayınlandı.

11. Antalya’da başka masadaki genç kıza 5 kez dans teklifinde bulunan ancak her defasında reddedilen, çıkan tartışmanın ardından eline bıçak alıp kendisine engel olmak için arkasından sarılan Gökhan Demirtaş’ı bıçaklayarak öldüren Metehan Kurtulget indirimle 25 yıl hapse mahkum oldu.

12. A Haber’i ve kendilerine özgü habercilik anlayışını bilmeyen yoktur. Bugün 2019 yılında attıkları ”Dolar 10 lira olacak!’ diyen sözde ekonomistler neredeler?’ tweeti viral oldu.

13. TikTok’ta “uptin” isimli gezgin Türkiye’de 10 dolara (100 liraya) neler yapabildiğini gösteren bir video yayınladı.

14. Şarkıcı Nihat Doğan, 2023 yılında siyasete atılacağını açıkladı. Flash TV’deki “Al Sana Haber” programında yorumculuk yapan Nihat Doğan, son programda dünyanın daha özgürlükçü bir yöne evrildiğini belirtti ve “Özgürlükçüler kazanacak, diktatörler, faşistler kaybedecek” dedi.

15. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi 8. Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, eski Başbakan Binali Yıldırım’ı Aksakallar Konseyi’ne Türkiye’nin Aksakalı olarak atadıkları açıkladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle