Kuyumcudan 100 Bin Liralık Altın Çalan Hırsız: ‘Evlenecektim’

 Kuyumcudan 100 Bin Liralık Altın Çalan Hırsız: ‘Evlenecektim’
Okunuyor Kuyumcudan 100 Bin Liralık Altın Çalan Hırsız: ‘Evlenecektim’

Bursa’da bir kuyumcuyu silahla soyarak 100 bin lira değerinde altın çalan şüpheli, ifadesinde ‘Evleneceğini, ev almak için soygun yaptığını’ söyledi.

Olay, merkez Osmangazi ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’ndeki kuyumcuda meydana geldi. Sabah saatlerinde gelerek iş yeri sahibi S.K’ye silah doğrultarak aralarında imitasyon bileziklerin de bulunduğu altınları çalan şüpheliyi yakalamak için Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubeye bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Ekipler, çok sayıda güvenlik kamerasını inceleyerek kısa sürede soygunu gerçekleştirilen kişinin K.İ. (24) olduğu tespit etti.

Altınlarla birlikte yakalandı

Ekipler, kaçan zanlıyı teknik ve fiziki takibe aldı. Zanlının, soygunu gerçekleştirdikten sonra ormanlık alana kaçtığını ve buradan ticari taksiye binerek Yalova’ya kaçtığını ve son olarak da İstanbul’a kaçtığını belirledi.

Bursa polisi, zanlının Kartal ilçesinde boş bir fabrikada saklandığı tespit etti. K.İ’yi soygundan 6 saat sonra silah ve çaldığı altınlarla yakaladı. K.İ’nin kaçmasına yardım ettiği öne sürülen F.B. (49), B.P. (47) ve M.Y.P. (19) aynı fabrikada gözaltına alındı.

Evlilik hazırlığıymış

Gözaltına alınan 4 şüpheli sorgusunun ardından adliye sevk edildi. 

K.İ’nin ifadesinde evleneceği ve ev almak için bu soygunu gerçekleştirdiğini söyledi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle