• Ana Sayfa
  • Haber
  • Şebnem Schaefer’ın Şiddete Uğrayan Gelin Konsepti! Şebnem Schaefer Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Şebnem Schaefer’ın Şiddete Uğrayan Gelin Konsepti! Şebnem Schaefer Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

 Şebnem Schaefer’ın Şiddete Uğrayan Gelin Konsepti! Şebnem Schaefer Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?
Okunuyor Şebnem Schaefer’ın Şiddete Uğrayan Gelin Konsepti! Şebnem Schaefer Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

Şebnem Schaefer, gelinlik defilesinde kadına şiddete dikkat çekmek için şiddete uğrayan gelin konseptiyle dikkat çekti. Defile çıkışında duygu ve düşüncelerini dile getirirken gözlerinden de etkilendiği anlaşılıyordu. Kadına şiddete karşı farkındalık yaratılırken, Şebnem Schaefer’in de podyumdaki hali büyük ilgi ile karşılandı. İşte Schaefer’in şiddete uğrayan gelin konsepti…

Manken Şebnem Schaefer, bir firmanın gelinlik defilesinde kadına şiddete dikkat çekmek için şiddete uğrayan gelin konseptiyle çıktı. Asr-ı Nazende Gelinlik’in İzmir’deki defilesinde boy gösteren manken, yüzü ve vücudu mor, gelinliği yırtık vaziyette podyumda yürüdü. Schaefer defile sonrası yaptığı açıklamada ‘Son zamanlarda kadına şiddet haberleri çok arttı. Ben podyumda o konseptle yürürken bile çok etkilendim. Şiddete uğrayan kadınlar kim bilir neler çekiyordur’ dedi.

Şebnem Schaefer Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Jennifer Şebnem Schaefer. 9 Şubat 1984 Frankfurt doğumludur. Anne tarafından Türk, baba tarafından Alman; model, sunucu ve oyuncudur. Modelliğe 15 yaşında başlayan Schaefer’ın tam adı Jennifer Simone Macide Şebnem Schaefer’dir. 2000 yılında Türkiye’ye tatil için geldiği sırada keşfedildi. Adını, sunduğu SMS Size Milyarlar Sunuyoruz adlı yarışmayla duyurdu. Ardından Ford Models Super Model Of The World yarışmasında aldığı birincilikle ününe ün kattı. 2001’de Amerika’da Miami Beach’te düzenlenen ‘Super Model of the World’ yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. Bu dönemde modanın başkenti olan Milano’dan birçok ajans kendisiyle çalışma teklifinde bulundu. Aynı dönemde Zeki Triko’nun mayo katalog çekimi için kullandığı tek Türk model oldu. 2002 yılında Acun Firarda programının moda bölümü için San Francisco, Santo Domingo gibi şehirlerde defileler yaptı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle