• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (16 Kasım)

16 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sağlıklı yaşama teşvik için Beltur aracılığıyla ‘Yürü Be İstanbul’ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında bin adım atanlara Beltur’dan kahve hediye edilirken, bir haftada 50 bin adım atan İstanbullulara da tek geçişlik ücretsiz ulaşım hakkı verilecek.

Ataşehir’de, Mimar Başak Cengiz’i kılıçla öldüren Can Göktuğ Boz’un evinde bulunan kılıç ve bıçakların fotoğrafları ortaya çıktı.

Hatay’da kimliği belirsiz 2 kişi, seyahat ettikleri özel halk otobüsünün iki koltuğunu çaldı. O anlar, otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı.

Bilim insanları günün hangi saatinde hangi müziklerin daha çok dinlendiğini araştırdı.

Yemeksepeti’nin aylar sonra yeniden hacklendiği iddia edildi. Milyonlarca kullanıcının verilerinin çalınmasının iddia edilmesi üzerine gazeteci İbrahim Haskoloğlu hackerlarla iletişime geçti. Hackerler gazeteci Haskoğlu’nun Yemeksepeti’nde olan verilerini de paylaştı.

Eski AKP milletvekili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı seçilmek için yeterli olan 50+1 sisteminin Erdoğan’a kurulan bir tuzak olduğunu iddia etti…

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, cezaevinde bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın ölümüne ilişkin kendisine yöneltilen bir soruya yanıt verdi.

Gazeteci Levent Gültekin, Halk TV canlı yayınında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çıkışını değerlendirdi. Gültekin, ‘Başörtülülerden ne kadar özür dilenmesi gerekiyorsa, başörtülülerin de ülkeden özür dilemesi gerekiyor. Onların oylarıyla insanların hayatı mahvoldu’ diye konuştu.

İstanbul Beşiktaş’ta mendil satan engelli çocuk ile bir grup arasında tartışma çıktı. Ortaköy’de yaşanan olayda, çocuk, gruptakilere küfür edince olay büyüyerek arbede yaşandı. Mendil satan çocuğa saldıran grubu çevredeki vatandaşlar durdurabildi. Kavgada bir kişi yaralanırken, havaya ateş açtığı belirlenen şahıs gözaltına alındı.

Öğretmen maaşıyla annesine yüzük alan Twitter kullanıcısının paylaşımı herkesi duygulandırdı.

Jo Johnson Overby, yeni doğan bebeğini yaklaşık 6 haftadır anne sütü ile besliyordu. 7.haftada anne sütünün pembe bir renk aldığını fark etti ve bu deneyimini TikTok’da paylaştı.

Televizyon İzleme Araştırmaları Anonim Şirketi (TİAK)’ın 2020 yılı Televizyon İzleme Raporu’ndan kesitler paylaşan Süleyman İrvan’ın paylaşımlarına göre ülkece 4.5 saate yakın televizyon izliyor ve izlediklerimiz arasındaki en büyük dilimi dizilere ayırıyoruz.

Twitter’da başlayan fotoğraf akımında başörtüsünü çıkaran kadın kullanıcıların paylaşımları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erdoğan, ”Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir” diyerek gençlerin hayallerinin, beklentilerinin ve düşüncelerinin kendileri için hayati önemde olduğunu söyledi. Gençleri harflerle, kuşaklarla bölmediklerini belirten Cumhurbaşkanı, ”İhtiyacımız olan Z kuşağı, Y kuşağı değil, Teknofest kuşağıdır” dedi.

50 Euro’ya Almanya’daki 50 TL’ye de Türkiye’deki bir marketten alışveriş yaptık. Bakalım 50 TL’ye neler alabildik?

Adana’da tartıştığı babasını 3 satır darbesiyle öldüren Sefa Kürçe tutuklandı. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen zanlı, “Babamı öldürmedim. Zaten ölmüştü. Sadece oyun oynuyordum” dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle