• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (17 Kasım)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (17 Kasım)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (17 Kasım)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (17 Kasım)

17 Kasım günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Adana’da babası Osman Ç.’nin (59), “borcu olduğu ve koronavirüse yakalandığı” gerekçesiyle evden kovduğu Akın Ç.’nin (26), ormanda başından tabancayla vurulmuş cesedi bulundu.

2. Küçükçekmece’de anne ve babasını mutfakta silahla vurarak öldüren kişi intihar etti.

3. İstanbul Ataşehir’de samuray kılıcıyla Başak Cengiz’i katleden Can Göktuğ Boz’un avukat olan annesi Ayşe Necla Yomralıoğlu yazılı açıklama yaptı. Yomralıoğlu, “Avukatlığından istifa ediyorum. Yaşanan olayın savunulacak bir tarafı yok” dedi.

4. İstanbul Zeytinburnu’nda bir kişi, eşi olduğu iddia edilen kadını yanında küçük çocuğu varken, sokak ortasında önce darbetti, sonra yüzüne tükürdü. O anlar, cep telefonu kamarası ile görüntülendi.

5. Çinli tenis yıldızı 35 yaşındaki Peng Shuai, Kasım ayının başlarında eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli’ye yönelik cinsel saldırı suçlamasında bulunmuştu. Sosyal medyada yaptığı ifşa sonrasında hesaplarına ulaşılamayan genç kadından o günden beri haber alınamadı.

6. İstanbul’da Başak Cengiz’in sokak ortasında kılıçla öldürülmesinin ardından bu kılıcın denetimsiz bir şekilde nasıl satıldığı tartışılmıştı. Ancak piyasaya biraz bakılınca bireysel silahlanmanın Türkiye’de çok kolay olduğu ve denetimin kılıç gibi ürünlerde olmadığı ortaya çıkıyor.

7. Araştırmacılar, bağışıklık yetmezliğine neden olan AIDS virüsünden (HIV) tamamen kurtulmuş olan ikinci bir hasta bulduklarını açıkladı.

8. Özellikle de Alfa ve Z kuşağına hitap eden sosyal medyayı kullanımıyla her geçen gün daha büyük ve yoğun bir ilgiyle karşılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun havaalanında karşılaştığı 19 yaşındaki genç kadın LinkedIn’de bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım ise saniyeler içerisinde viral oldu.

9. Ekonomi politikaları nedeniyle zamlar o kadar hızlı gelmeye başladı ki insanlar artık ne zaman zam geldiğini unutur oldu. Twitter’daki Zam Günlüğü isimli hesap ise gelen fiyat artışlarını paylaşarak üzücü ama güzel bir hizmet sunuyor. Bakalım son zamanlarda nelere ne kadar zam gelmiş?

10. Bir markanın reklam çekimi için köpeğini parlak turuncu renge boyayan ünlü model Anna Stupak, yaptığı davranış nedeniyle ağır eleştiriler aldı.

11. Gerçek ismini bilmediğimiz Bambi Blue, yüzünü asla göstermediği fotoğraflarını OnlyFans’te satarak bir servet kazandı.

12. Avusturya’da bir genelev, Koronavirüs aşılarını yaptıran müşterilerine 30 dakikalık kupon vereceğini açıkladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle