• Ana Sayfa
  • Haber
  • AKP’li Özhaseki’den Yeni LGBT Açıklaması: ‘Tercihen Yapılan Sapkınlıkları Kabul Edemeyiz’

AKP’li Özhaseki’den Yeni LGBT Açıklaması: ‘Tercihen Yapılan Sapkınlıkları Kabul Edemeyiz’

 AKP’li Özhaseki’den Yeni LGBT Açıklaması: ‘Tercihen Yapılan Sapkınlıkları Kabul Edemeyiz’
Okunuyor AKP’li Özhaseki’den Yeni LGBT Açıklaması: ‘Tercihen Yapılan Sapkınlıkları Kabul Edemeyiz’

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBTİ hakkında yeni bir açıklama yaptı. Sözlerinin arkasında olduğunu belirten Özhaseki ‘İnsanoğlu için yaratılıştan gelen farklılığın ve rahatsızlığın (hünsa) kınanacak bir tarafı yoktur. Ancak sonradan yapılan geleneklerimize, göreneklerimize, inanç değerlerimize aykırı olarak tercihen yapılan ve aile kurumumuzu ifsat eden birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir’ dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında LGBTİ hakkındaki bir soru üzerine şu yorumu yapmıştı:

‘Madem ki Allah yaratmış, hepsinin başımızın üstünde yeri var. Onu Allah’ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygı duymaktan başka elimizden bir şey gelmez bana göre.’

Özhaseki’den yeni açıklama 

Mehmet Özhaseki konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Özhaseki konuşmasının bağlamından koparılıp başka mecralara çekildiğini savundu. Sözlerinin arkasında olduğunu belirten Özhaseki, şunları kaydetti:

‘Çok uzun süren bir röportaj yayın süresi dikkate alınarak kısaltıldığında bazen vermek istediğiniz ana mesaj kayboluyor. Meramımın tam anlaşılması için bir kez daha açıkça sözlerimi tekrarlıyor ve sözlerimin de arkasında olduğumu ifade ediyorum. Kainatı ve insanları Allah yaratmıştır. Yaratan hiçbir şeyi boş ve anlamsız yaratmamıştır. Yaratılan her şeyde bir hikmet vardır. İnsanoğlu için yaratılıştan gelen farklılığın ve rahatsızlığın (hünsa) kınanacak bir tarafı yoktur. Onlara saygı duymak esastır ve başımızın üstünde yeri vardır. Ancak sonradan yapılan, geleneklerimize, göreneklerimize, inanç değerlerimize aykırı olarak tercihen yapılan ve aile kurumumuzu ifsat eden birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir. Konuşmamın bütününde verdiğim ve anlatmak istediğim mesaj buydu.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle