• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Ekmek 4 Lira Olacak’ İddialarına Fırıncılar Federasyonu’ndan Yanıt

‘Ekmek 4 Lira Olacak’ İddialarına Fırıncılar Federasyonu’ndan Yanıt

 ‘Ekmek 4 Lira Olacak’ İddialarına Fırıncılar Federasyonu’ndan Yanıt
Okunuyor ‘Ekmek 4 Lira Olacak’ İddialarına Fırıncılar Federasyonu’ndan Yanıt

Ekmek 4-5 lira mı olacak? Bugün gündeme gelen bu iddiaya Türkiye Fırıncılar Federasyonu’ndan yanıt geldi. 

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, ‘Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Ekmeğin temel girdilerinde, hissedilir bir yükseliş söz konusu olduğunu belirten Balcı, ”Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğalgaz ve su fiyatları her gün değişmektedir” ifadesine yer verdi.

Halil İbrahim Balcı şöyle devam etti:

”Ancak bu demek değildir ki; vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır.”

“Makul seviyelerde güncellenecek”

İstişarelerle çözümden yana olduklarını ve bu konuda da kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Balcı, ‘Yaşanmakta olan bu hassas durumdan vazife çıkarmak isteyenlere karşı ‘dur’ dememiz gerekiyor. Vatandaşımızı umutsuzluğa gark etmeyin lütfen. Dün olduğu gibi bugün de gelen fiyat artışları makul seviyelerde değerlendirilerek, güncellenecektir. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum’ dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle