• Ana Sayfa
  • Haber
  • Tabutu Çiçeklerle Süslendi, Anne ve Babası Katılamadı: Küçük Müslüme’ye Acı Veda

Tabutu Çiçeklerle Süslendi, Anne ve Babası Katılamadı: Küçük Müslüme’ye Acı Veda

 Tabutu Çiçeklerle Süslendi, Anne ve Babası Katılamadı: Küçük Müslüme’ye Acı Veda
Okunuyor Tabutu Çiçeklerle Süslendi, Anne ve Babası Katılamadı: Küçük Müslüme’ye Acı Veda

Mersin’in Gülnar ilçesinde 10 Kasım’da kaybolan ve dün cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki minik Müslüme bugün toprağa verildi. Müslüme’nin cenaze törenine anne ve babası ifadeleri bitmediği için katılamadı.

Mersin’in Gülnar ilçesi Yanışlı köyü kırsalında 10 Kasım’da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme‘nin kaybolduğunu fark eden Yağal ailesi bölgede arama yapmış, sonuç alamayınca durumu ilgililere bildirmişti. 

Aramalardan sonuç alınamayınca AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmıştı.

Çadır kurulan bölgeye uzak mesafedeki ormanlık alanda dün Müslüme’nin cansız bedeni bulunmuş, jandarma ekipleri soruşturmayı genişleterek aile bireylerini ve bazı akrabalarını ifadelerini almak üzere karakola götürmüştü.

Çiçeklerle uğurlandı

Bugün Mersin Gülnar Devlet Hastanesi’nden alınan küçük kızın cenazesi, Karaman merkezdeki Kazalpa Mezarlığı’na getirildi. Burada Yağal’ın ablası Nurcan Özcan ve bazı aile yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Müslüme’nin ölü bulunmasının ardından gözaltına alınan annesi Selvi Yağal, babası Mehmet Yağal ve bazı akrabaları, jandarma karakolunda ifade işlemleri bitmediği için cenaze törenine katılamadı.

“Bulunduğu yere kendi imkanları ile gidemez”

Müslüme’nin ablası Nurcan Özcan, “Müslüme Türkiye’nin canıydı. Herkes çok umut etti canlı bulunsun, diye ama nasip olmadı. Allah’ım sevdiğini çabuk yanına alıyormuş. Melek oldu, gitti. Gelinlik giydiremedik ama onu gelinliklerle son yolculuğuna uğurlayacağız. Sağ bulunacak, diye hep bir umudumuz vardı. Ben canlı bulunur, diye umudum vardı. Bunu hiç düşünmedim. Belki ben düşünmek istemedim. Müslüme bulunduğu yere kendi imkanları ile gidemez. Görevliler cenazeyi çıkarırken bile zorlanmış. Görevlilerin zorlandığı yere çocuğun kanadı mı var da gitsin? Anne ve babamın burada olmasını çok istedim. Soruşturmaları devam ediyordu. O nedenle olmadı. Cenazemizi aileden tek ben kaldıracağım. Annemin görevi bana kaldı. Layığıyla yerine getirmeye çalışacağım. Onlar Müslüme’yi hiç göremedi. Hiç bulunmasaydı bizim için daha kötü olurdu. O zaman ne yapardık; her an bulundu mu, bulunacak mı, geldi mi, gelecek mi, diye yaşayacaktık ama şimdi mezarı belli olacak. Her an gidebileceğimiz, dua edebileceğimiz bir mezarı oldu” dedi.

Müslüme’nin cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle