• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yıldırım Bişeyler Dedi: ‘Enflasyon Amerika’da 0’dan Yüzde 7’ye Çıkmış 7 Kat, Bizde 10’dan 20’e Çıkmış 2 Kat’

Yıldırım Bişeyler Dedi: ‘Enflasyon Amerika’da 0’dan Yüzde 7’ye Çıkmış 7 Kat, Bizde 10’dan 20’e Çıkmış 2 Kat’

 Yıldırım Bişeyler Dedi: ‘Enflasyon Amerika’da 0’dan Yüzde 7’ye Çıkmış 7 Kat, Bizde 10’dan 20’e Çıkmış 2 Kat’
Okunuyor Yıldırım Bişeyler Dedi: ‘Enflasyon Amerika’da 0’dan Yüzde 7’ye Çıkmış 7 Kat, Bizde 10’dan 20’e Çıkmış 2 Kat’

Partisinin Erzincan İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış enflasyon. Bu ne demektir, 7 kat artış. Bizde onlardan 20’e çıkmış, 2 kat artış. İyi mi, değil” dedi.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin Erzincan İl Başkanlığı tarafından Bakırevi Konferans Salonu’nda düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Yıldırım burada yaptığı konuşmada ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

‘Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor’

Yıldırım burada yaptığı konuşmada ekonomi konusunda değerlendirmelerde bulundu. Pandeminin getirdiği belirsizliğin ‘bütün dünyayı kasıp kavurduğunu’ belirten Yıldırım, “Bunu yaşadığımız hayat pahalılığı, ekonomideki dalgalanmalara bir mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir durum tespiti. Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış enflasyon. Bu ne demektir, 7 kat artış. Bizde 10’lardan 20’ye çıkmış, 2 kat artış. İyi mi, değil. Şunu söylemek istiyorum. Belirsizliği yönetemezsiniz. Hiçbir ülke belirsizliği yönetemez” dedi.

Krizin yönetilebileceğini ancak belirsizliğin yönetilemeyeceğini savunan Yıldırım, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hepimizin umudu bu belanın bir an önce defolmasıdır. Bütün insanlığın başından defolmasıdır. Bunun için bilim adamları herkes gece gündüz çalışıyor. Biz sağlık sistemimizi eyvallah seferber ettik. Bundan en az hasarla çıkmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle