Özgür Demirtaş Hükümete Yalvardı: ‘Artık Hata Yapmayın’

 Özgür Demirtaş Hükümete Yalvardı: ‘Artık Hata Yapmayın’
Okunuyor Özgür Demirtaş Hükümete Yalvardı: ‘Artık Hata Yapmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faizle ilgili ekonomi politikalarının devam edeceğini açıklamasının ardından dövizdeki yükseliş devam ederken Ekonomist Prof. Özgür Demirtaş’tan uyarı üstüne uyarı geldi. Demirtaş yetkililere seslenerek, “Size Yalvarıyorum artık hata yapmayın” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada Türkiye’nin ekonomik anlamda bir kurtuluş savaşı verdiğini ve bu savaşı kazanacağını söylemişti.

Dövizdeki yükseliş dün Erdoğan’ın konuşmasının sonra bugün gün içerisinde de devam etti. Her yeni saatte dolar rekor tazeledi.

Yaşanan bu kötü gidişata dikkat çekmek isteyen Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş adeta yalvardı. Sosyal medya hesabından izlenen ekonomi politikasının ne kadar yanlış olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Size Yalvarıyorum artık hata yapmayın. Faiz düşünce Enflasyon PATLAR. Faiz kendiliğinden değil de EMİRLE düşünce: Dolar, Euro, Altın, Emlak, Arsa, Her türlü Mal fiyatı FIRLAR. Öyle olunca bunları elinde tutan Zenginler daha ZENGİN, malı mülkü olmayan fakirler daha FAKİR olur” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın paylaşımı ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle