• Ana Sayfa
  • Haber
  • “Dolar 12 TL Olacak” Diyen Ekonomistlerle Dalga Geçen Hilal Kaplan’a Destek Verenlere Gelen Efsane Tepkiler

“Dolar 12 TL Olacak” Diyen Ekonomistlerle Dalga Geçen Hilal Kaplan’a Destek Verenlere Gelen Efsane Tepkiler

 “Dolar 12 TL Olacak” Diyen Ekonomistlerle Dalga Geçen Hilal Kaplan’a Destek Verenlere Gelen Efsane Tepkiler
Okunuyor “Dolar 12 TL Olacak” Diyen Ekonomistlerle Dalga Geçen Hilal Kaplan’a Destek Verenlere Gelen Efsane Tepkiler

Döviz kurları bugün bizi aldı aldı duvara fırlattı. Ekonomistlerin geçmişte yaptıkları tahminler gerçek olduğunu resmen gördük. Ancak bir zamanlar onlara inanmayanlar vardı. Tıpkı yandaş gazeteci Hilal Kaplan ve takipçileri gibi. Sonra ne mi oldu? Sonrası biraz komedi filmi gibi….

Dolar ve Euro bugün üstümüzden adeta kasırga gibi geçti. Dolar bugün 13 TL’yi, Euro ise 15 TL’yi aştı. Kurlar daha sonra düşüş yaşasa da Türk lirası salı günü yüzde 18 değer kaybıyla gelişen ülke para birimleri arasında en fazla değer kaybeden para birimi oldu.

Herkesin bir açıklama beklediği Merkez Bankası ise döviz kurunu “aşırı oynak” olarak tanımladı.

‘Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin bir taahhüdü yoktur. Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlenmektedir. Merkez Bankası belli koşullar altında kalıcı yön amacı taşımadan sadece aşırı oynaklığa müdahale edebilmektedir’

Durumlar böyle olunca haliyle herkes işi gücü bırakıp dövizin bu inanılmaz yükselişini konuşmaya başladı. Sosyal medyanın gündemi de farklı değildi. Koronavirüs tedavisini burnuna tereyağı sokarak gerçekleştirme çabasıyla tanınan yandaş gazeteci Hilal Kaplan ise 2019 yılında attığı bir tweet ile gündem oldu.

Stratejik dehası ve ekonomik öngörüsü tartışılabilir olan Kaplan’ın 2019 yılındaki dolar yorumu tam olarak şöyleymiş ????

Tabii bugün bu tez çürüyünce tarihin tozlu sayfalarından çıkan bu paylaşımı Twitter kullanıcıları yeniden gündeme getirdi. Asıl bomba ise 2019 yılında Kaplan’a hak verenlere bugün verilen cevaplar. Durum komedisi herhalde böyle bir şey. Buyurun sohbete:

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Demek ki neymiş? Herkes en iyi bildiği işi yapmalıymış. Hadi bakalım…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle