• Ana Sayfa
  • Haber
  • İBB Duyurdu: İstanbul’u Turlayan Köpek Boji’yi Sahiplenmek İçin Ünlü İsimler ve Kurumlar Sıraya Girdi

İBB Duyurdu: İstanbul’u Turlayan Köpek Boji’yi Sahiplenmek İçin Ünlü İsimler ve Kurumlar Sıraya Girdi

 İBB Duyurdu: İstanbul’u Turlayan Köpek Boji’yi Sahiplenmek İçin Ünlü İsimler ve Kurumlar Sıraya Girdi
Okunuyor İBB Duyurdu: İstanbul’u Turlayan Köpek Boji’yi Sahiplenmek İçin Ünlü İsimler ve Kurumlar Sıraya Girdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Boji’ye daha güvenli ve konforlu bir hayat sunabilmek için kalıcı yuva arayışına girdi. Birçok ünlü isim ve kurum Boji’yi sahiplenmek istedi.

Aklınıza gelebilecek birçok toplu taşıma aracıyla İstanbul’u turlayan Boji’yi son günlerde hepimiz yakından tanıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sahiplendiği Boji, geçtiğimiz aylarda takılan çip sayesinde de takip ediliyordu.

Kısa sürede sosyal medyada ünlenen Boji’nin adına hesap bile açılmıştı. Fakat bir süre sonra bir yolcunun elini ısırmaya çalışması nedeniyle insanlar köpeğin toplu taşımalarda yolculuk yapmasına karşı çıktı.

Geçtiğimiz günlerde de Twitter’da bir hesap “İBB’nin kadrolu köpeği BOJİ tramvaya pisledi” paylaşımı yaptı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun bu iddialara cevap verdi. Ongun ‘Boji’nin tramvaya kaka yaptığı iddia edilmişti. Ama kameralar bize bu akıl almaz görüntüleri gösterdi, izleyin’ diyerek yaşlı bir adamın cebindeki dışkıyı koltuğa koyarken çekilen videosunu paylaştı.

Bu yaşananların ardından da Boji’nin hayatından endişelenen İBB, Boji’ye daha güvenli bir hayat sunabilmek için kalıcı yuva arayışına gird

İlk talep İzmir Şirince’deki Matematik Köyü’nün işletme müdürü Emrah Bakırcıoğlu’ndan geldi. Bakırcıoğlu, “Doğayla iç içe yaşıyoruz, dağdayız.Boji için duvarların olmadığı, özgürce gezebileceği bir yaşam var burada. Boji’yi, köye almak için İBB’ye başvurduk. Metromuz yok ama sırtımızda taşırız” dedi.

Boji’ye yuva arayışının ardından ünlü isimler de harekete geçti. Demet Akalın, Twitter’dan Boji’ye talip oldu.

Ünlü oyuncu ve sunucu İlker Ayrık’ın da Boji’ye daha iyi bir yaşam sunmak için sıraya girenler arasında olduğu belirtildi.

Fransız Lape Hastanesi’nin yetkilileri de İBB ile görüştü.

Bakalım Boji’nin yeni sahibi kim olacak?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle