• Ana Sayfa
  • Haber
  • Lise Öğretmeninin CHP’li Öğrencilerinin Notunu Kırdığı İddiası Ortalığı Karıştırdı: Öğrencisi Şaka Yapmış

Lise Öğretmeninin CHP’li Öğrencilerinin Notunu Kırdığı İddiası Ortalığı Karıştırdı: Öğrencisi Şaka Yapmış

 Lise Öğretmeninin CHP’li Öğrencilerinin Notunu Kırdığı İddiası Ortalığı Karıştırdı: Öğrencisi Şaka Yapmış
Okunuyor Lise Öğretmeninin CHP’li Öğrencilerinin Notunu Kırdığı İddiası Ortalığı Karıştırdı: Öğrencisi Şaka Yapmış

Twitter’da Trabzon’daki Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nde fizik öğretmeni olan Osman Bayrak’ın attığı iddia edilen ‘Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım’ paylaşımı ortalığı karıştırdı. Paylaşımın sosyal medyaya yayılması sonrası başlatılan incelemede Bayrak’ın attığı iddia edilen tweeti öğrencisinin şaka amaçlı yaptığı ortaya çıktı. İşte detaylar;

Dün, öğretmen Osman Bayrak’a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından “Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım” şeklinde bir paylaşım yapılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermek amacı taşıdığı belirtilen bu yaptırım sosyal medyada olay oldu. Yaşanan olay, muhalefet başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden tepki gördü.

Olayın üzerine harekete geçen Trabzon Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, incelemesinde söz konusu paylaşımı öğretmen Bayrak’ın atmadığını tespit etti.

twitter.com

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü de peş peşe yayımladığı basın açıklamalarında Bayrak’ın hesabının hacklendiğini ve attığı iddia paylaşımın montajla oluşturularak önce WhatsApp’ta sonra da sosyal medyada yayıldığını ifade etti.

twitter.com

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, söz konusu paylaşımı yapan şahsın tespit edildiğini de açıkladı.

twitter.com

Olay yaratan paylaşımı Bayrak’ın öğrencisi S.Ç’nin yaptığı tespit edildi. Genç öğrenci, WhatsApp grubunda ‘şaka amaçlı’ yaptığını söylediği paylaşım için özür diledi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle