• Ana Sayfa
  • Haber
  • Başıboş Gezen Sokak Köpekleri Tarafından Saldırıya Uğrayarak Yaralanan ve Hayatını Kaybeden İnsanlar

Başıboş Gezen Sokak Köpekleri Tarafından Saldırıya Uğrayarak Yaralanan ve Hayatını Kaybeden İnsanlar

 Başıboş Gezen Sokak Köpekleri Tarafından Saldırıya Uğrayarak Yaralanan ve Hayatını Kaybeden İnsanlar
Okunuyor Başıboş Gezen Sokak Köpekleri Tarafından Saldırıya Uğrayarak Yaralanan ve Hayatını Kaybeden İnsanlar

Bildiğiniz gibi neredeyse her ay başıboş gezen sokak köpeklerinin saldırısı sonucu yaralanan ya da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın haberlerini okuyoruz. Sürekli sosyal medyada gündeme gelen bu konuyla ilgili de çözüm yolları da bulunamıyor. Biz de bu sorunun geldiğini noktayı görmeniz için sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan bazı insanları derledik.

1. Ankara Pursaklar’da 12 yaşındaki Enes Koca okuldan eve dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Koca, Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

2. Kayseri’nin Tomarza ilçesinde bir köpeğin yolda yürüyen çocuğu kovalaması güvenlik kameralarına yansıdı. Kaçarken düşen çocuğu, köpeğe müdahale eden bir vatandaş kurtardı.

3. Tokat’ta, ziyarete gittiği komşusunu evinde bulamayan Hatice Er (68), geri dönerken sahipsiz bir köpeğin saldırısıyla elinden, kolundan ve sırtından yaralandı.

4. Kastamonu’nun Araç ilçesinde arkadaşlarıyla birlikte oyun oynadığı sırada sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 3 yaşındaki çocuk, ölümden döndü.

5. Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Beyüzümü Mahallesi’nde köpeklerin saldırısına uğrayan Ruken Kolcu (6), hayatını kaybetti. .

6. Bitlis’in Ahlat ilçesinde cadde üzerinde yürüyen bir vatandaş, kendisine saldıran köpekten yumrukları sayesinde kurtuldu.

7. İstanbul Kartal’da yaşanan olayda, pitbull cinsi bir köpek 9 yaşındaki çocuğa saldırdı.

8. Kaldırımda yürürken havlayan köpekten kaçan Ekrem Binak’a yola atladığı sırada kamyon çarptı. Ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılan Binak, hayatını kaybetti.

9. İstanbul’da komşusuna giden 16 yaşındaki kız çocuğuna pitbull cinsi iki köpek saldırdı. Komşuların yardımıyla kurtarılan ve ağır yaralanan genç kıza 56 dikiş atıldı.

10. Son olarak da 13 yaşındaki Arda Doruk Derin, bisikletiyle yolda giderken başıboş gezen sokak köpeklerinin saldırısına uğradı ve otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

11. Antalya’da pitbull cinsi bir köpek, market içinde saldırdığı 11 aylık Sadrettin bebeğin yanağını ve kulağını kopardı, oğlunu kurtarmak isteyen Hasan Kaçar’ı ise kolu ve bacağından ısırdı.

12. Sizce bu sorun köpeklere zarar vermeden nasıl çözülmeli?

Hadi yorumlarda konuşalım!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle