• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Devletin Kurumlarına Randevusuz Gidemeyeceksin’

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Devletin Kurumlarına Randevusuz Gidemeyeceksin’

 Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Devletin Kurumlarına Randevusuz Gidemeyeceksin’
Okunuyor Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Devletin Kurumlarına Randevusuz Gidemeyeceksin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜİK’e alınmayan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ‘Devlet kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralara rastgele gidemezsin, gidemeyeceksin de’ dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt’te Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu. Erdoğan şunları kaydetti:

‘Tekrar Siirt’te olmaktan memnuniyet duyuyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin. Maşallah Siirt bu ne hal böyle… Siirt bu ne coşku böyle… Bu şehrin hısmı olmakla iftihar etmeyi sürdüreceğim. Hayatımın önemli noktalarında Siirt bana eşlik etti. 

 Siirt’te okuduğum bir şiir sebebiyle hapse atılarak siyasi hayatımı sona erdirmek istediler. Sonra bin bir mücadele ile yeniden döndüğünüz ülke ve millete hizmet yolunda başlangıcı tekrar Siirt’te yaptık. Yiğit düştüğü yerden kalkar… Bu sözü hayata geçiren Siirt demokrasi ve kalkınma mücadelemizde de hep yanımızda oldu. Biz de Siirt’in gelişme için ne gerekirse yaptık. Bugün de elimiz boş gelmedik. Şehrimize kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 2,5 milyonu geçen 75 kalem eser ve hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz.

“Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil”

Milletimiz AK Parti’yi iktidara getirdiğinden bizden asırlık engelleri aşmamızı bekledi. Allah’ın yardımı ve sizlerin desteğiyle bu engellerin üstesinden geldik. Sevgili gençler maalesef ana muhalefetin başında bir zat var. Bu zat Merkez Bankası’ndan randevu istiyor. Merkez Bankası ona göre bağımsız değil ya… Merkez Bankası bu beyefendiye randevu veriyor. Gidiyor Merkez Bankası’ndan brifing alıp dışarı çıkıp aleyhine konuşmaya başlıyor. Hani bağımsız değildi bak sana randevu verdiler. 

Bunlarda edep adap yok. TÜİK randevu almadan oraya da gitmek istedi. Ve TÜİK de buna randevu vermedi. Gittiler istatistik kurumunun önünde bir genel başkan orada gösteri yapıyor. İnsan utanır utanır, bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır. Senin gibi ciddiyetsiz değil. N’oldu? Randevu vermediler… 

Randevusuz olarak kapıda gösteri yaptı. Bak Bay Kemal devletin kurumlarına böyle randevusuz gidilemeyeceğini öğren. Bunları bileceksin. Sen terör örgütleriyle omuz omuza gidebilirsin, onlara randevusuz da gidebilirsin ama devletin kurumları ciddidir. Buralara rastgele gidemezsin, gidemeyeceksin de… Devletin kurumları yapmaları gereken açıklamaları yapıyor. ‘

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle