• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (6 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (6 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (6 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (6 Aralık)

6 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Al Jazeera, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı aktardı.

2. Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, 5 litrelik yağın 119.88 TL ile başlayıp bir saat içinde etiketinin 134.98 TL olarak değiştirildiğini paylaştı.

3. Serkan Kıyak, 3 Aralık günü ortadan kaybolan eşi Zehra Kıyak’ı bulmak için Müge Anlı’ya katıldı. Canlı yayın sırasında Serkan Kıyak’ın anlattıkları ve defalarca kendisini aldatan eşine gözyaşları içinde yalvarması gündem oldu.

4. Bir hastanenin acil servisinde maske takmayan anne ve kızı ile doktor arasında tartışma yaşandı. Uyarılara rağmen maske takmayan anne ve kızı ‘Biz cumhuriyet savcısıyla görüştük. Takmamıza gerek yok. Anayasal hakkımız’ dedi. O anların görüntüleri sosyal medyada gündem olurken doktoru sabrından ötürü kutlayanlar kadar maskeye direnen anne-kıza destek verenler de vardı.

5. Aksaray’da önceki gün 14 yaşındaki oğlunun intihar etmesinin ardından kayıplara karışan ve saatlerdir kendisinden haber alınamayan doktor Timur Yılmaz, aracında bilinci kapalı şekilde bulundu. Doktorun kaybolmadan önce sosyal medyada ‘kavuşma vakti’ paylaşımı yapması dikkat çekti.

6. Katar ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soru soracak gazetecilere soruların önceden verildiği iddia edildi. Basın toplantısından kısa bir süre önce medyaya sızan sorular toplantı sırasında gazeteciler tarafından Erdoğan’a soruldu.

7. Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık seçimini kaybeden Metin Feyzioğlu açıklama yaptıktan sonra Twitter profilini değiştirdi. Feyzioğlu’nun kullandığı ifade kullanıcılarının dikkatini çekti.

8. Gaziantep’te babası tarafından öldüresiye dövülen bebeğin, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

9. Fox TV’ye ‘Ekmeği tavuklara götüreceğim diye yalan söyledim eşimle beraber oturduk yedik’ diyen İsmail Eroğlu isimli vatandaş o anları anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

10. AKP’li Esenler Belediyesi’nin eski AKP yöneticisine sağladığı geri dönüşüm rantı Sayıştay raporuna yansıdı. 300 milyondan fazla borcu bulunan belediye, geri dönüşüm işinden kazanabileceği parayı eski AKP Esenler İlçe Başkan Vekili Hüseyin Aydın ve akrabalarının ortak olduğu şirkete peşkeş çekmiş.

11. Dün yapılan seçimle TBB’nin 9. başkanı, Ramiz Erinç Sağkan oldu. Seçimlerin tamamlanmasının ardından iktidara yakınlığı ile bilinen A Haber, Sağkan’ı hedef alarak ‘Sicili kabarık’ ifadelerini kullandı.

12. Ümraniye’de yaşayan Cansel Dilara Kınalı tartıştığı babası Mustafa Emre Kınalı’yı sırtından bıçaklayarak öldürdü. 5 adet suç kaydı olduğu belirtilen Cansel Dilara Kınalı ‘Kasten öldürme’ suçundan tutuklanırken, baba Kınalı ise son yolculuğuna bugün uğurlandı.

13. Cinsiyetler arasında eşitlik konusunda kasım ayında yapılan araştırmalar 156 ülke arasında 133 olduğumuzu gösteriyor. Ekonomi, sağlık, siyaset ve eğitim alanlarındaki ayrıntıları ise sizler için araştırdık.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle