Polisten Bir Gence Darp ve Ölüm Tehdidi

 Polisten Bir Gence Darp ve Ölüm Tehdidi
Okunuyor Polisten Bir Gence Darp ve Ölüm Tehdidi

Aydın’ın Efeler ilçesinde, polis ve bekçi bir genci darp etti. Polis ayrıca genci ‘seni öldürürüm’ diyerek tehdit etti. Polis ve bekçi hakkında soruşturma başlatıldı.

CHP’li eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, Aydın’da yaşayan bir kişinin kendisine gönderdiği bir videoyu paylaştı. Paylaşılan videoda bekçi genci tutuyor, polis ise yumrukluyor ve ardından ‘seni öldürürüm’ diye tehdit ediyor. Yarkadaş videoyu Twitter hesabından şu mesajla paylaştı

‘Bu videoyu Aydın’da yaşayan bir yurttaşımız yolladı. Yer; Aydın Efeler Orta Mahalle… Polis ve bekçi, bir genci tokatlıyor. Polis bir süre sonra geri geliyor ve gence “Seni öldürürüm” diyor. İşkence sokağa taşınmış… Polisteki cürete bakın. Hukukun kalmadığını bildiği için rahat!’

Barış Yarkadaş’ın paylaştığı polis şiddeti görüntüleri ????

“Şikayetçi olmamlı engellemeye çalıştılar” ????

Polisin darbedip tehdit ettiği ve adının Argüman Erkan olduğu belirtilen genç yaşadıklarını KRT TV’ye anlattı. Uygulama noktası farketmediğini, polisin dur ihtarını duymadığını belirten Erkan, daha sonra yakın bir yere park ettikten biraz sonra polislerin geldiğini belirtti.

Bekçi ve polis kendisini darp etmeye başlayınca sinirlenip konuşmaya çalıştığını aktaran Erkan; ağzını kapattıklarını, daha da sinirlendikçe darp etmeye devam ettiklerini anlattı. Olayın ardından darp raporu aldığını söyleyen Erkan, şikayetçi olmaya yönelik girişimlerinin polis tarafından engellenmeye çalışıldığını söyledi. Polisin ölüm tehdidinin sorulduğu Erkan, ‘Ne yaptılarsa video kaydetmiş. Videoda gördüklerinizin, duyduklarınızın tamamını yaptılar’ dedi.

Valilik: Olaya karışan güvenlik güçleri hakkında soruşturma açıldı

Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olaya karışan güvenlik güçleri hakkında idari soruşturma açıldığı bildirildi:

‘06.12.2021 günü saat 22.30 sıralarında Orta Mahalle civarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında çok sayıda ekibin katılımıyla yapılan kapama planı uygulaması esnasında bir şahsın motosikletiyle beraber uygulama noktasında durmayarak kaçtığı görülmüş, kovalama neticesi şahıs Zafer Mahallesi 143 sokak üzerinde ekiplerimizce yakalanmıştır. Şahsın 0,89 promil alkollü olduğu anlaşılmış, konu ile ilgili olarak trafik açısından gerekli idari işlem uygulanmıştır.

Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmı ile ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir Komiser Yardımcısı ile bir Çarşı ve Mahalle Bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Güvenlik personeline; Emniyet Teşkilatının gerektirdiği şekilde Hukuk Devleti ilkelerine bağlı olarak kanun ve ilgili mevzuat ile verilen yetkileri, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını etkin, hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini arttırmak için kullanarak, vatandaş nezdinde teşkilatımızın saygınlığını ve güvenini sarsacak her türlü eylem ve davranışlardan uzak durulması, görevin her türlü ifasında muhataplara karşı ilgili, nazik, ölçülü ve saygılı hareket edilmesi hususunda gerekli uyarı tekrar yapılmıştır.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle