• Ana Sayfa
  • Haber
  • Komünist Başkan Tunceli’ye Gelen 12 Kişilik Avcı Grubunu Kovdu: ‘İlimizi Terk Edin’

Komünist Başkan Tunceli’ye Gelen 12 Kişilik Avcı Grubunu Kovdu: ‘İlimizi Terk Edin’

 Komünist Başkan Tunceli’ye Gelen 12 Kişilik Avcı Grubunu Kovdu: ‘İlimizi Terk Edin’
Okunuyor Komünist Başkan Tunceli’ye Gelen 12 Kişilik Avcı Grubunu Kovdu: ‘İlimizi Terk Edin’

Tunceli’ye para karşılığı av yapmak için yurt içi ve yurt dışından 12 kişinin geldiğini belirten Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ‘İlimize gelen avcılara sesleniyorum; bir an önce silahlarınızla ve köpeklerinizle ilimizi terk edin. Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik ve caniliktir’ dedi.

Yurt içi ve yurt dışından 12 kişilik avcı grubu, para karşlığı av için Tunceli’ye geldi. Duruma tepki gösteren Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, avcılığın spor değil katliam olduğunu belirterek, sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

Şu anda bir yakınının rahatsızlığından dolayı İstanbul’da olduğunu belirten Başkan Maçoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

‘İçinde yabancıların da olduğu 12 avcı ilimize para karşılığında av yapmaya gelmişler ve şu anda öğretmen evinde kalıyorlar. Doğada yaşayan bir canlının spor karşılığı vurulması katliamdır. Ben belediye başkanıyım ve duyarlı bir vatandaşım aynı zamanda. Biz gerekli kurumlarla görüşüp bu işin son verilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Eğer bu katliama müdahale edilmezse biz tepkimizi sonuna kadar koyup onların buradan gitmesini sağlayacağız. Kurumlar bu meselede canlıları para karşılığında satarak insanların katliam yapmasını sağlıyorsa, çok büyük ayıptır.’

‘Bu spor değil, katliamdır’

‘Kesinlikle karıncasından böceğine, dağ keçisinden domuzuna hiçbir canlının spor karşılığında öldürülmesini kabul edemeyiz. Bu spor değil, katliamdır. İlimize gelen avcılara sesleniyorum; bir an önce silahlarınızla ve köpeklerinizle ilimizi terk edin. Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik ve caniliktir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle