• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Ezio Auditore da Firenze: Assassin’s Creed Serisinin Efsanesi Ezio’nun Kendine Hayran Bırakan 11 Özelliği

Ezio Auditore da Firenze: Assassin’s Creed Serisinin Efsanesi Ezio’nun Kendine Hayran Bırakan 11 Özelliği

 Ezio Auditore da Firenze: Assassin’s Creed Serisinin Efsanesi Ezio’nun Kendine Hayran Bırakan 11 Özelliği
Okunuyor Ezio Auditore da Firenze: Assassin’s Creed Serisinin Efsanesi Ezio’nun Kendine Hayran Bırakan 11 Özelliği

Assassin’s Creed serisinin yıllar en sevilen karakteri olan Ezio Auditore da Firenze, Assassin’s Creed II, Assassin’s Creed Brotherhood ve Assassin’s Creed Revelations gibi yapımlarda karşımıza çıktı. Efendiliği, cesareti ve kararlı duruşuyla bizi kendine hayran bırakan Ezio’nun öne çıkan kişilik özelliklerini listeledik.

1. Her şeyden önce sadık bir dosttu.

Ezio hayatı boyunca birbirinden ilginç insanlarla tanıştı ve her birinde benzer izler bıraktı. Machiavelli ve Da Vinci’den sıradan bir Floransa vatandaşına kadar herkes Ezio’nun güvenilir biri olduğunu düşünüyordu.

2. Yeri geldiğinde fedakarlık yapmayı bildi.

Suikastçıların emektar lideri davası uğruna birçok aile üyesini kaybetti. Yeri geldiğinde görevi uğruna canını hiçe attı.

3. Geri çekilmenin de planın bir parçası olduğunun farkındaydı.

Zamanı geldiğinde agresif bir tavır takınmayı bilen Ezio geri çekilmenin de stratejik bir hamle olduğunu biliyordu.

4. Gerçek bir vatanseverdi. Floransa için yapmayacağı şey yoktu.

Suikastçı Kardeşliği’nin ideallerini Floransa’nın iyiliği için birleştirdi. Borgia Hanedanı’na karşısındaki en büyük tehditlerden biriydi.

5. Çabuk öfkelenen bir gençten, iradesi güçlü bir adama dönüştü.

Gençliğinde Floransa sokaklarını birbirine katan Ezio genç yaşın verdiği ateşin korlarını yaşlılığına dek korudu. Ağırbaşlı duruşundan hiçbir zaman taviz vermedi.

6. Savaşta her şeyin mübah olduğunu bilse de kan dökmemeyi tercih etti.

‘Hiçbir şey gerçek değildir ve her şey mümkündür’ diyen Ezio, hayatın bilinemezliklerden oluştuğu fikriyle anlaşmış ve her şeyin mümkün olduğu kanaatine varmıştı. Bu nihilistik anlayışa rağmen suikastçılık ideallerinde anlam bulmuş ve kendi ahlaki düzleminde hareketlerinin muhakemesini de yapabilmişti.

7. Vefalı bir kardeşti.

Ailesinin intikamını alan Ezio hayatta kalan aile üyelerinin yanında olmayı bilmiş ve hayatın son anına kadar onlarla iletişim kesmemişti.

8. Kanı kaynayan genç bir delikanlı olarak birçok hata yaptı. Fakat affedilmenin yollarını aramaktan vazgeçmedi.

Özveri eyleminin adeta yürüyen hali olan Ezio Auditore yanlışlarının ve kusurlarının da farkındaydı. Affedilmek için uğraşmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.

9. Hatalarından ders aldı.

Yanlış yaptıktan sonra nasıl olması gerektiği üzerine kafa yoran Ezio, üç Assassin’s Creed oyununda hatalarından ders çıkarıyor ve bunun üzerine hareket ediyordu.

10. Çin Suikastçı Kardeşliği’nin önemli ismine hocalık etti, Kardeşlik’in ideallerini önceliği haline getirdi.

Çinli suikastçıların lideri Shao Jun, Ezio’nun ününü duymuş ve kendisinden yardım almak için onun yanına gelmişti. Ezio sadece İtalya’da değil, dünyanın dört bir yanında suikastçılar için sağlam bir temel sunmuştu.

11. Davası uğruna vatanından uzak düşerek Konstantiniyye ve Kapadokya’ya gitti.

Floransa’dan başlayan yolculuğuna Konstantiniyye ve hatta Kapadokya’da devam eden Ezio, ilerleyen yaşına rağmen hatıraların peşinde koşmaya devam etti. Çünkü geleceğin anahtarının geçmişte yattığını biliyordu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle