Didim’de Doktora Kafa Atan Şüpheli Tutuklandı!

 Didim’de Doktora Kafa Atan Şüpheli Tutuklandı!
Okunuyor Didim’de Doktora Kafa Atan Şüpheli Tutuklandı!

Aydın’ın Didim ilçesinde acil servisi doktoru Doğancan Kılıç’a kafa atan ve serbest kalan saldırgan kamuoyu baskısıyla yeniden gözaltına alındı. Saldırganın tutuklandığı öğrenildi.

Bir gün sonra yeniden gözaltına alındı ve tutuklandı

Olaydan 11 saat sonra serbest kalan şüpheli T.D., güvenlik kamerası görüntülerinin basına yansımasıyla Didim Cumhuriyet Savcılığı yeniden harekete geçerek yakalama kararı çıkardı. T.D. bir gün sonra ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. 

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Didim Cumhuriyet Savcılığı, açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

’18 Aralık tarihinde Didim Devlet Hastanesine adli muayene işlemleri için sevk edilen şüpheli T.D. acil serviste görevli hekimi yaralaması olayı sonrası şüpheli gözaltına alınmıştır. Gözaltı işlemi sırasında mağdur hekim için alınan geçici raporda yer alan tespitler üzerine şüpheli serbest bırakılmıştır. Ancak daha sonra ortaya çıkan kamera görüntüleri ve yeni deliller üzerine soruşturmayı bu yeni delillerle birlikte yürütmek ve olayı yeniden değerlendirmek üzere gözaltı talimatı verilmiştir. Şüpheli 19 Aralık yakalanarak gözaltına alındı.  Sağlık görevlisine yönelik gerçekleştiren bu saldırı ile ilgili Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma işlemleri toplanan deliler ve dosya kapsamı çerçevesinde titizlikle yapılmaktadır’ 

Tutuklandı

İlerleyen saatlerde saldırganın çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bilgisi geldi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle