• Ana Sayfa
  • Haber
  • MÜSİAD’dan Yeni Ekonomi Modeline Destek: ‘Türkiye Ekonomisi Dimdik Ayaktadır’

MÜSİAD’dan Yeni Ekonomi Modeline Destek: ‘Türkiye Ekonomisi Dimdik Ayaktadır’

 MÜSİAD’dan Yeni Ekonomi Modeline Destek: ‘Türkiye Ekonomisi Dimdik Ayaktadır’
Okunuyor MÜSİAD’dan Yeni Ekonomi Modeline Destek: ‘Türkiye Ekonomisi Dimdik Ayaktadır’

Türkiye’nin ekonomik gündemine ilişkin açıklama yapan MÜSİAD, ‘Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez’ dedi. MÜSİAD’ın açıklamasında, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde uygulamaya konulan; üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzu yeniden ifade ediyoruz’ denildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) da bir açıklama yaparak gündemdeki gelişmelere dair kanaatini bildirdi ve iktidarın faiz politikasını desteklediklerini vurguladı.

“Suni bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır”

MÜSİAD’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere, modern ekonomiler en az maddi sermaye kadar sosyal sermayeye de ihtiyaç duymaktadır. Sosyal sermayenin başlıca kaynağı ise güven faktörüdür. Üzülerek görmekteyiz ki; son dönemde, makroekonomik temellere dayanmayan, suni bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

MÜSİAD olarak bizler, reel ekonomik göstergelerle değil algılarla yön verilen her türlü ekonomik iklimin karşısındayız.

Zira yılın ilk 3 çeyreğinde %11,7 büyüyen, son 12 aylık ihracatı 220 milyar doları aşan, son 3 aydır cari fazla veren Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez.’

“Türkiye ekonomisi dimdim ayaktadır”

‘Türkiye ekonomisi, gerek iç gerekse dış kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı, geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık ortalama %5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin, bu süreci de atlatacağına olan inancımız tamdır.

Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde uygulamaya konulan; üretim, yatırım, ihracat ve istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzu yeniden ifade ediyoruz.”

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle