• Ana Sayfa
  • Oyun
  • 2021’in Gizli Cevherleri: Dev Yapımların Arasında Kaynayarak Hak Ettiği Değeri Göremeyen 13 Oyun

2021’in Gizli Cevherleri: Dev Yapımların Arasında Kaynayarak Hak Ettiği Değeri Göremeyen 13 Oyun

 2021’in Gizli Cevherleri: Dev Yapımların Arasında Kaynayarak Hak Ettiği Değeri Göremeyen 13 Oyun
Okunuyor 2021’in Gizli Cevherleri: Dev Yapımların Arasında Kaynayarak Hak Ettiği Değeri Göremeyen 13 Oyun

Pandeminin oyun geliştirme süreçlerinde etkisi hala devam etse de 2021 yılının kesinlikle oyunlar açısından zengin bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. BU sene içerisinde çıkış yapan birbirinden keyifli oyunları listeledik. Dev yapımlardan dolayı adını duyuramayan bu oyunlar sizi farklı diyarlarda unutulmaz serüvenlere davet ediyor.

1. Little Nightmares 2

Little Nightmares serisinin ikinci halkası kabus sayısını artırırken yürekleri ağza getiren seviye tasarımları sunuyor. Yapım tuzlu fiyatına rağmen bu yılın cevherleri arasında yer aldı.

2. The Medium

İki dünya arasında gidip gelerek çeşitli bulmacaları çözdüğünüz The Medium ise beklenildiği kadar başarıl bir çıkış yapamadı. Fakat türün severlerinin şans vermesi gerektiği bir yapım olduğunu düşünüyoruz.

3. Oddworld: Soulstorm

Oddworld serisinin son halkası Soulstorm ise acayip dünyada yeni maceralara atılmanızı ve Abe’e hayat vererek devrimi başarıyla tamamlamanızı istiyor.

4. Humankind

Tarihsel strateji oyunu olan Humankind ise sizi insan ırkının tarihindeki en kritik anlara dair bir yolculuğa çıkaracak. Bunun yanı sıra insanlığın iplerini elinize uzatan yapım ırkımızı ne kadar uzağa taşıyabileceğinizi soruyor.

5. Evil Genius 2: World Domination

Kötü karakter olup dünyaya hükmetmek isteyen ve içinde ‘villain’ olmaya dair hedefler barındıran herkesin Evil Genius 2’ye bir şans vermesi gerekiyor. Bir yönetim ve strateji oyunu olan Evil Genius 2’de mutlak dünya hakimiyeti kurmak sizin elinizde.

6. The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

Sinematik korku oyunu House of Ashes ise unutulmuş korkuların kaynadığı gizemli bir tapınağa davet ederken oynanışa yön verecek seçenekler sunuyor. 149 TL’lik fiyat etiketiyle çıkış yapan oyun bu yılın en başarılı korku oyunları arasında yer alıyor.

7. Tales of Arise

J-RPG sevmeyenlerin bile bir şans vermesi gerektiğini düşündüğümüz Tales of Arise keyifli oynanış mekanikleri ve rafine hikayesiyle sizi memnun edecek.

8. Returnal

Hem Souls seven hem de PlayStation 5 sahibi olan inanılmaz küçük bir oyuncu grubundaysanız Returnal’a kesinlikle bir şans vermelisiniz. Gelen güncellemelerden sonra zorluk tarafında daha katlanabilir bir noktaya gelen Returnal aklınızı başınızdan alacak.

9. Narita Boy

Bu yılın en başarılı görsel tasarımlarından birine sahip olan Narita Boy ise sizi dijital bir krallığın kahramanı olmaya çağırıyor.

10. Kena: Bridge of Spirits

Hem PlayStation hem de PC üzerinde çıkış yapan Kena: Bridge of Spirits ise Disney filminden çıkan grafiklerini keyifli bir oynanış ve dinlemeye değer hikayesiyle süslüyor.

11. Maquette

Graceful Decay tarafından geliştirilen ve sanatsal oyunların dağıtımcısı Annapuran Interactive’den onayını alan Maquette ise algılarınızla oyun oynuyor, objelerin aynı anda hem büyük hem de küçük olduğu renkli bir dünya sunuyor.

12. The Artful Escape

Bu yılın en başarılı yapımlarından olan The Artful Escape sizi saykodelik bir yolculuğu çıkarırken sanatsal ögelerle de unutulmaz bir deneyim vadediyor.

13. The Ascent

Cyberpunk 2077’nin yapmayı hedefleyip sınıfta kaldığı birçok şeyi ziyadesiyle başaran The Ascent, izometrik bakış açısıyla distopik bir dünyada aksiyonu doruğa çıkarıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle