• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (22 Aralık)

22 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Kazan ailesi günlerdir haber alamadıkları 23 yaşındaki kızları Mülkiye Kazan’ı aramak için Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Günler sonra genç kadının cansız bedenine ulaşıldı. Kazan’ın öldürülmesiyle ilgili nişanlısı Mustafa Asan gözaltına alındı. Bizler de bazı detayları sizler için anlattık…

2. Türkiye, Kanada merkezli düşünce kuruluşu Fraser Institute tarafından hazırlanan rapora göre ekonomi ve vatandaşlarının özgürlükleri bakımından bu yıl 6 sıra geriledi. Rapora göre Türkiye 165 ülke arasında 139’uncu sırada.

3. KKTC’de 2022 yılı asgari ücret brüt 7 bin TL, net 6 bin 90 TL olarak belirlendi.

4. İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre, 2021 yılında en çok haber konusu olan büyükşehir belediye başkanlarını açıkladı.

5. CHP’li Antmen’in verdiği soru önergesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dövize endeksli Türk lirası mevduatı sistemine geçildiğini açıkladığı günün ertesinde, Halkbank’ın reklam filminin paylaşıldığı belirtilerek, “Bu reklam filminin çok önceden çekildiği ortada olduğuna göre, döviz kurları zirvedeyken birilerinin çok büyük bir vurgun yaptığı iddiaları güçlenmektedir.” denildi.

6. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Hacettepe Hukuk Fakültesinde Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı da yapan Prof. Dr. Rauf Karasu, AA muhabirine değerlendirmesinde, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da, ‘Üretici, tedarikçi ve perakende işletmeler tarafından bir mal veya hizmetin satış fiyatında fahiş artış yapılamaz.’ hükmünün yer aldığını belirtti.

7. AKP Mersin Mezitli İlçe Yöneticisi Ünal Ada, ‘Dolar yükseldi diye zam eden esnaf, dolar düştü diye indirim etmezsen tam bir süzme or*spu çocuğusun.’ diyerek esnafa küfretti.

8. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre bugünden itibaren ürünlerin fiyatlarında yaşanan düşüş pompa yerine ÖTV’ye yansıyacak. Söz konusu artışlar hiçbir şekilde 2 Nisan 2020 tarihli ÖTV tutarlarını geçmeyecek.

9. Nureddin Nebati, TRT sunucusunun son mevduat uygulamasının ardından sonuçlara dair rakamlarını sorması üzerine, ‘Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz? Ekonomi rakam işidir. Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır’ diye yanıt verdi.

10. Dolar kuru, zam, indirim, sonra yine zam derken oldukça hareketli olan gündemimiz arasında boğulduk… Gaziantep’te memurluk görevinden emekli olup hayatını yaralı can dostlarımıza adayan Cemal amca ve kendisi gibi güzel insanları daha çok görelim, daha çok tanıyalım istedik!

11. Sağlıklı ve dinç görünmek için enteresan bir yöntem kullanan eski model, hikayesini duyan herkesi şok ediyor. Detaylar için buyurun…

12. 49 yaşında ve sektörü tamamen bırakmış olmasına rağmen Lisa Ann hala enteresan talepler alıyormuş. Detaylar için buyurun…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle