Telefonlar İçin Taksit Sayısı Arttı! Peki Hangi Telefonları Kapsıyor?

 Telefonlar İçin Taksit Sayısı Arttı! Peki Hangi Telefonları Kapsıyor?
Okunuyor Telefonlar İçin Taksit Sayısı Arttı! Peki Hangi Telefonları Kapsıyor?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yenilenmiş cep telefonları için taksit sınırlamalarını değiştirdi. 

Açıklanan kararın detayları içeriğimizde;

‘Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’

Telefonların taksit sınırlamasını değiştiren karar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun internet sitesinde paylaşıldı.

BDDK

Buna göre, “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla, “yenilenmiş ürün” niteliğinde olan cep telefonu alımlarında kredi kartlarında taksitlendirme süresi fiyatı 5 bin TL ve altında olan cep telefonları için 12 ay,

5 bin TL üzerinde olan cep telefonları için 6 ay olarak belirlendi.

Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 3 bin 500 TL tutarı da 5 bin TL’ye çıkarıldı.

Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı da, fiyatı 5 bin TL ve altında olan cep telefonları için 12 ay, fiyatı 5 bin TL üzerinde olan cep telefonları için 3 ay olarak belirlendi.

Telefonlar için genel olarak taksit sınırlamasının artırılması yönünde talep ve beklenti mevcut ancak şu an için karar, ifade edildiği gibi “yenilenmiş” niteliğindeki telefonları kapsıyor.

ABD başta olmak üzere birçok ülkede ‘refurbished’ adı altında satılan yenilenmiş akıllı telefonlar; genellikle düşme, kırılma, çizilme vb. nedenlerden ötürü tamir görmüş, yazılım ve estetik bakımından sıfıra yakın hale getirilmiş olarak tanımlanıyor.

Tamir görenlerin yeni sıra, herhangi bir problemi olmayıp tüketici tarafından kutusunun açılmasının ardından iade edilen telefonlar da yenilenmiş kategorisine giriyor.

Yenilenmiş telefonlar asgari 12 ay garanti kapsamına giriyorken, ikinci ellerde ise böyle bir imkan olmuyor.

5 bin TL altında aşağıda listelediğimiz ‘yenilenmiş’ telefonlar ilginizi çekebilir:

iPhone 6 32 GB

İncelemek ve satın almak için tıklayın.

iPhone 6 64 GB

İncelemek ve satın almak için tıklayın.

iPhone 6s (Gümüş) 16 GB

İncelemek ve satın almak için tıklayın.

iPhone 6s (Gül Rengi) 16 GB

İncelemek ve satın almak için tıklayın.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle