• Ana Sayfa
  • Oyun
  • İntikamın Diğer Adı: Emektar Savaşçı, Yorgun Baba Kratos’un Asla Unutmayacağımız 11 Sözü

İntikamın Diğer Adı: Emektar Savaşçı, Yorgun Baba Kratos’un Asla Unutmayacağımız 11 Sözü

 İntikamın Diğer Adı: Emektar Savaşçı, Yorgun Baba Kratos’un Asla Unutmayacağımız 11 Sözü
Okunuyor İntikamın Diğer Adı: Emektar Savaşçı, Yorgun Baba Kratos’un Asla Unutmayacağımız 11 Sözü

Oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olan Kratos, God of War serisiyle öfke ve intikam dolu hikayesiyle karşımıza çıkmıştı. Hem serideki diğer yapımlar hem de 2018 çıkışlı yeni oyun ile gönlümüzde pek özel bir yer kazanan yorgun savaşçı, kudretinin yanı sıra ettiği sözlerle de saygımızı kazanmayı bildi.

İşte intikamın diğer adı Kratos’tan unutulmaz cümleler…

1. “Oğlun geri döndü Zeus! Yanında Olimpos’un sonunu da getirdi.”

İşte o söz diyor, tüylerimizi diken diken eden bu cümleyi bir kez daha hatırlıyoruz. Yüreğinin en derininden Zeus’a haykıran Kratos, Olimpos’u tek darbesiyle tuzla buz edecek kadar öfkeye sahipti.

2. “Bir Spartalı hiçbir zaman sırtının yere değmesine izin vermez.”

Her şeyden önce bir Spartalı olan Kratos halkının yıkılmaz inadına sahipti. Hiçbir şartta sırtının yere değmesine izin vermeyen Kratos bunu yaşamının temellerinden biri haline getirmişti.

3. “Eğer Olimpos’un tamamı karşıma çıkıp intikam hakkımı reddederse Olimpos’un tamamını da öldürürüm.”

Kendi kanından olanlara kıyan ve bunun üzerine intikam yemini eden Kratos, karşısına çıkan her engeli aşmayı, her düşmanı yere sermeye hazırdı. Kendisi Olimpos’u ve tüm tanrılarını da karşısına almıştı.

4. “Ben hak edenlere de ölüm getirdim…hak etmeyenlere de.”

Kratos’un seri boyunca ne kadar değiştiğini bu cümlesinden anlamak mümkün. Saf öfkenin getirdiği yıkımdan sonra hüzün dolu bir özveri yapan savaşçımız hak etmeyenlere de zarar verdiğini biliyor.

5. “Sessizim diye yas tutmadığımı sanma.”

Herkesin kederini yaşama şekli farklıdır. Sükunet de yas tutmanın yollarından biridir. Birisinin sessizliği o kişinin yastan yoksun olmadığı anlamına gelmez.

6. “Özür dileme. Daha iyisini yap.”

Atreus’u eğitirken en iyi özrün daha iyisini yapmak olduğunu söyleyen Kratos, gerçek çabanın en iyi af dileme şeklinden bile daha etkili olduğunu düşünüyor.

7. “Ben yeryüzünde adım attığım sürece o güvende değil.”

Orijinal seride yaşananlardan sonra korkunç bir intikam yolculuğuna çıkan Kratos, yegane düşmanına bu cümlenin iletilmesini istiyor. ‘Ben hayatta olduğum sürece o korkmalı’ diyen yılmaz savaşçı bu noktada bizi kendisine hayran bırakmıştı.

8. “Yüreğini başkalarının kederine ve çaresizliğine kapat. Çünkü hiç kimse senin için aynısını yapmayacak.”

Çoğumuz şu kısacık ömrümüzde bunu çok geç öğreniyoruz. Bize verilmeyen değeri başkalarına verirken etrafı aydınlatıp giderek eriyen bir muma dönüyoruz. İşte tam bu yüzden Kratos aynısının Atreus’a olmasını istemiyor.

Ama yine de bin nasihat bir musibetin yerine geçemiyor.

9. “Beklentilerini düşük tut.”

Her ne olursa olsun beklentileri düşük tutmak hayal kırıklığı ihtimalini azaltır diyen Kratos burada Atreus’a pek kıymetli bir öğüt veriyor.

10. “İntikamım şimdi bitiyor.”

God of War 3’ün sonunda duyduğumuz bu cümleler ile Kratos’un öcünü aldığını anlıyoruz. Serinin ilk halkaları intikamını alan karakterimizin yeni God of War oyunundaki değişimine de zemin hazırlıyor.

11. “Artık umut yok.”

God of War’ın açılışında duyduğumuz ‘Olimpos’un tanrıları beni yüzüstü bıraktı, artık umut yok’ cümlesi bir efsanenin başlangıcı olmuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle