• Ana Sayfa
  • Haber
  • Karaismailoğlu’ndan Köprü ve Otoyol Zammı Açıklaması: ‘Vatandaşa Çok Yük Gelmeyecek Şekilde Dengelenir’

Karaismailoğlu’ndan Köprü ve Otoyol Zammı Açıklaması: ‘Vatandaşa Çok Yük Gelmeyecek Şekilde Dengelenir’

 Karaismailoğlu’ndan Köprü ve Otoyol Zammı Açıklaması: ‘Vatandaşa Çok Yük Gelmeyecek Şekilde Dengelenir’
Okunuyor Karaismailoğlu’ndan Köprü ve Otoyol Zammı Açıklaması: ‘Vatandaşa Çok Yük Gelmeyecek Şekilde Dengelenir’

Bakan Adil Karaismailoğlu yılbaşında yenilenecek olan köprü ve otoyol geçiş ücretlerine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, ‘Vatandaşa çok yük gelmeyecek şekilde dengelenir’ dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Karaismailoğlu yeni yılda köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin önümüzdeki hafta netleşeceğini belirterek, ‘Yapım maliyetinin geri dönüşüne göre belirleniyor. Yıl sonu itibariyle vatandaşa çok yük gelmeyecek şekilde dengelenir. Bunun bir kısmını devletin üstlenmesi durumu söz konusu olabilir. Vatandaşa yük gelmeyecek şekilde bir kısmını bütçeden bir kısmını da vatandaştan almak şekilde sübvanse edebiliriz. Değerlendirme aşamasındayız. Önümüzdeki hafta netleşir. Zaten güncel döviz fiyatlarının sonucunda ortaya çıkıyor’ ifadelerini kullandı.

Köprü ve otoyol ücretleri

Öncelikle şu konuya girmemiz lazım biz niye bu yap-işlet-devret finans modelini kullanıyoruz. Kuzey Marmara otoyolu gibi projeler kısa sürede bitiyor ve ekonomiye katkı sağlamaya başlıyor. Yapım maliyetinin geri dönüşüne göre belirleniyor. Yıl sonu itibariyle vatandaşa çok yük gelmeyecek şekilde dengelenir. Bunun bir kısmını devletin üstlenmesi durumu söz konusu olabilir. Vatandaşa yük gelmeyecek şekilde bir kısmını bütçeden bir kısmını da vatandaştan almak şekilde sübvanse edebiliriz. Değerlendirme aşamasındayız. Önümüzdeki hafta netleşir. Zaten güncel döviz fiyatlarının sonucunda ortaya çıkıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle