• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kitap ve Çanta Silah Sayıldı: Eşini Darp Eden Adama 3.5 Yıla Kadar Hapis İstemi

Kitap ve Çanta Silah Sayıldı: Eşini Darp Eden Adama 3.5 Yıla Kadar Hapis İstemi

 Kitap ve Çanta Silah Sayıldı: Eşini Darp Eden Adama 3.5 Yıla Kadar Hapis İstemi
Okunuyor Kitap ve Çanta Silah Sayıldı: Eşini Darp Eden Adama 3.5 Yıla Kadar Hapis İstemi

İstanbul’da, 8 yıllık eşini darp ettiği iddiasıyla “silahla kasten yaralama” suçundan hakkında 3,5 yıl hapis cezası istenen V.O.D.’nin eşini darp ederken elinde bulunan kitap ve çanta da iddianamede silah olarak sayıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede, G.A.D. (30), ile şüpheli V.O.D. (37) arasında çıkan tartışma sırasında şüphelinin, çanta ve kitap ile vurmak suretiyle müştekiyi yaraladığı ve “sen salaksın…” şeklinde sözlerle hakaret ettiği belirtildi.

Milliyet’ten Elif Altın’ın haberine göre, iddianamede şüphelinin cezadan kurtulmaya yönelik savunması yerine kendi içerisinde tutarlı müşteki anlatımlarına itibar edildiği bu şekilde şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği belirtildi

“Eşimi kim dövdü bilmiyorum”

İddianamede, olayda kullanılan ve fakat olay sonrası ele geçirilemeyen çanta ve kitabın somut olayın özelliği ve yaralanmanın niteliğine göre 5237 sayılı yasanın 6/f-4 bendinde belirtilen “saldırı ve savunma amacı ile yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şey” olarak tarifi yapılan nesnelerden olduğu ve bu madde anlamında silah olarak kabul edilmesi gerektiği belirtildi. Şüpheli V.O.D. hakkında 9 aydan 3,5 yıla kadar hapis istendi.

V.O.D., “Eşime asla şiddet uygulamadım. Tanrı aşkına ben onun kocasıyım. Eşimi kim dövdü hiçbir fikrim yok inanın. Geceleri ona kimin kitaplarla çantalarla vurduğunun açıklanması gerek” dedi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle