• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (23 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (23 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (23 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (23 Aralık)

23 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Bursa’da evleri olmadığı için 3 aydır dere kenarındaki metruk binanın mağarayı andıran 2 metrekarelik deposunda yaşayan aile, görenlerin yüreğini burktu. Aileye yardım eden bir vatandaş ailenin ekmekleri bile olmadığını söyledi.

2. Gaziantep’te bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğu ağır yaralandı.

3. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, 4 saatlik bir toplantı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

4. Bakan Muş, ‘Döviz kurlarındaki düşüşü, tedarik zincirinin her halkasında fiyatlara yansıtmayanlara karşı denetimlerimiz artarak devam edecek. Fırsatçılara göz açtırmayacağız’ dedi.

5. Gaziantep’te pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına maruz kalan 4 yaşındaki kız çocuğu ağır yaralandı. Küçük kızın hayati tehlikesi sürerken, sosyal medyada olaya tepki yağdı.

6. Dün Gaziantep’ten gelen 4 yaşındaki Asiye’ye Pitbull saldırısı haberi hepimizi derinden üzdü. Konu herkes tarafından tartışılırken bir tepki de oyuncu ve müzisyen Ayça Tekindor’dan geldi. Ancak Tekindor’un yorumu, sosyal medya kullanıcılarını hararetlendirdi.

7. Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez’in ekonomiyle ilgili yorumuna Cem Küçük yanıt verdi. Küçük’e sert tepki gösteren Eğilmez; ‘Ne yazdığımı anlamaktan aciz bu sözde gazeteciye yanıt vermeye bile değmez ya neyse’ dedi.

8. İstanbul Bahçelievler’de torununa cinsel istismarda bulunarak hamile bırakan Durmuş O.’ya (73) 30 yıl hapis cezası verildi. 8 yaşından beri cinsel istismara uğradığı belirlenen 16 yaşındaki D.O.’nun doğan bebeğinin DNA’sı Durmuş O. ile yüzde 99,99 eşleşti. Durmuş O. hakkında diğer torununa da cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle ayrı bir iddianame düzenlendi.

9. Çok sayıda üniversite öğrencisinin ikamet ettiği Mamak ilçesinde, kış boyunca üniversite öğrencilerinin kaldığı evlerdeki internet ve doğal gaz ücretleri Mamak Belediyesi tarafından karşılanacak.

10. İzmir’in Karşıyaka ilçesinde eşi Bihter Yalçınsoy’u öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada ‘iyi hal’ ve ‘haksız tahrik’ indirimleriyle 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Rahman Yalçınsoy’a, kararın istinaf tarafından bozulmasının ardından yeniden yargılandığı yerel mahkemede yine aynı ceza verildi.

11. Hürriyet gazetesinde ‘sendikal sebeple’ işten çıkarılan 45 gazeteci açtıkları tazminat davasını kazandı.

12. Erzurum’da Kanaat Önderleri Derneği’nin başkanı İbrahim Özmen’in, ‘Tayyip Bey’in yanına gelmeyen adamın imanından şüphe ederim’ açıklaması tepki çekti.

13. Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre, kasım ayında internetten kartlı ödemeler geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 90 artışla 55 milyar TL’yi geçti.

14. Aksaray’da, bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Y., koridora çıkardığı öğrencisi T.K.’ya tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı. Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından öğretmen açığa alındı ve ardından da adli kontrolle serbest bırakıldı. Görüntüleri izleyen vatandaşlar da isyan etti.

15. 3 – 9 Aralık tarihleri arasında 41 ilden 3 bin 920 vatandaşa ‘Bu pazar genel seçim olsa hangi pariye oy verirsiniz?’ sorusu yöneltildi.

16. Zaman zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasiler, ‘yastık altındaki dolarları bozdurma’ çağrısı yapıyor. Söz konusu çağrılara ise Türkiye’nin farklı yerlerinden vatandaşlar kulak vererek farklı şekillerde destek oluyor. Biz de dolara yapılanları derledik ????

17. İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre, 2021 yılında en çok habere konu olan siyasi parti liderlerini açıkladı.

18. Çoğumuz hangi davranışların ya da söylemlerin suç olup olmadığını bilmiyoruz. Karşımıza çıkan örneklerde de bazen anlam veremediğimiz bazen şaşırdığımız bazen de hak verdiğimiz kararlar olduğunu görüyoruz. Biz de sizler için bazı mahkeme kararlarını derledik.

19. Dünyaca ünlü Fransız kahin Nostradamus’un ürküten 2022 kehanetleri ortaya çıktı.

20. Yıllar sonra aşkı bulmak umuduyla yazdığı mektupla karşılaşan adamın hepimizi duygulandıran hikayesi için buyurun…

21. Estetik ameliyatlarının hepsinde zor bir iyileşme süreci var biliyoruz ama popo ameliyatı olup oturamayan kadınlarınki bizi epey güldürdü. Detaylar için buyurun…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle