• Ana Sayfa
  • Haber
  • Büyük Sakandal! TFF Temsilciler Kurulu Başkanı İçin Flaş İddia: ”Ablasının İddaa Bayisi Var, Yeğenleri Hakem”

Büyük Sakandal! TFF Temsilciler Kurulu Başkanı İçin Flaş İddia: ”Ablasının İddaa Bayisi Var, Yeğenleri Hakem”

 Büyük Sakandal! TFF Temsilciler Kurulu Başkanı İçin Flaş İddia: ”Ablasının İddaa Bayisi Var, Yeğenleri Hakem”
Okunuyor Büyük Sakandal! TFF Temsilciler Kurulu Başkanı İçin Flaş İddia: ”Ablasının İddaa Bayisi Var, Yeğenleri Hakem”

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı (TFFHGD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı’nın ablası Ayşe Basık’ın üzerine iddia bayi iddia edildi. Ayrıca, Arıcı’nın, kızı Buse Arıcı’yı da TFF Dış İlişkiler Kurulu’na dahil ettiği de yazıldı. İşte detaylar…

Süper Lig’in en çok tartışılan konusu hakemler olmaya devam ederken hakemlerin başındaki yöneticiler hakkında da dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr

OdaTV’nin haberine göre Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı (TFFHGD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı’nın ablası Ayşe Basık’ın üzerine iddia bayi olduğu öğrenildi.

Dahası İddia bayisi sahibi Ayşe Basık’ın çocukları Hakan Basık ve Hamit Basık’ın faal olarak hakemlik yaptıklarının ortaya çıkması tartışmaları alevlendirdi.

Aynı zamanda AKP eski milletvekili olan Abdurrahman Arıcı’nın hakem yeğeni Hakan Basık’ın 2014 yılında yönettiği AKP’li ve CHP’li belediye takımları arasındaki maçtan sonra da hakkında şikayette bulunulduğu anlaşıldı.

Süper Amatör Lig’de 2014’te oynanan Yenimahalle Belediyespor- Gölbaşı Belediyespor karşılaşması, 88. dakikada kalan çıkan olaylar nedeniyle tatil edilmişti.

CHP’li Yenimahalle Belediyespor da AKP’li Gölbaşı Belediyespor da zirve mücadelesi veriyordu.

Yenimahalle Belediyespor, Basık’ın böyle bir maça atanmasını eleştirirken, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na Basık’ı şikayet etmişti.

Kendisi hakem gözlemcileri derneği başkanı TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Arıcı’nın, ablası iddia bayi sahibi, yeğenleri ise faal hakemlik yapıyorken kızı Buse Arıcı’nın da TFF Dış İlişkiler Kurulunda 13 üyeden biri olduğu anlaşıldı.

Arıcı’nın kızı Buse arıcı 2019’da üzerinde Fenerbahçe forması varken “Bu yıl var ya kesin şampiyonuz. Aykut da gitti, Ersun Hoca süper. Analarını…” sözleriyle yaptığı paylaşım büyük tepki görmüştü.

Eylül ayında Arıcı’nın TFFHGD Başkanı seçildiği seçimlerde de usulsüzlük iddiası gündeme getirilmişti.

MHK talimatının 72’inci maddesi, “Aktif olarak Futbol branşında faaliyeti bulunan spor kulübü ve bağlı kuruluşlarda fahri ve profesyonel yönetici. Teknik adam, futbolcu, sağlık ekibi çalışanı ve TFF TEMSİLCİSİ OLMAMAK” sözlerine yer verilmiş.

Talimat incelendiğinde TFF Temsilcisi olan bir kişinin Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin başkanı olamayacağı anlaşılmasına rağmen seçilmesi tartışma yaratmıştı.

Son olarak Abdurrahman Arıcı’nın TFF Temsilciler Kurulu’ndaki yardımcısı Kerim Altıay ise geçen haftalarda uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınmıştı. Bu olayın ardından Altıay TFF’deki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Kaynak: Odatv.com

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle