• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Doğa Temalı Oyunlar: Tabiat Ananın Binbir Çeşit Yüzünü Gösteren Yeşillik Dolu 11 Oyun

Doğa Temalı Oyunlar: Tabiat Ananın Binbir Çeşit Yüzünü Gösteren Yeşillik Dolu 11 Oyun

 Doğa Temalı Oyunlar: Tabiat Ananın Binbir Çeşit Yüzünü Gösteren Yeşillik Dolu 11 Oyun
Okunuyor Doğa Temalı Oyunlar: Tabiat Ananın Binbir Çeşit Yüzünü Gösteren Yeşillik Dolu 11 Oyun

Doğa temalı oyunlar listemiz hayatta kalma türünün başarılı örneklerinden oynayanda keşif hissi uyandıran yapımlara uzanıyor. Tabiat ananın binbir çeşit yüzünü gösteren bu oyunlarda beton cehennemlerden uzaklaşacak, biraz temiz hava alacağız.

1. Ancestors: The Humankind Odyssey

İnsan ırkının atalarına doğru uzun bir yolculuğa çıktığımız Ancestors: The Humankind Odyssey, şempanzeler olarak ağaçlardan ağaçlara atlamamıza fırsat tanıyor. Adeta doğayla bir olduğumuz yapım oyuncuları tarihin derinliklerine götürüyor.

2. Eastshade

Gezgin bir ressama hayat verdiğimiz yapımda Eastshade adasını keşfediyor, büyüleyici doğayı tuvalimizde tekrar var ediyoruz.

3. Green Hell

Green Hell ise yeryüzünün ciğerleri olan yağmur ormanlarında hayatta kalmanın ne kadar zor olduğunu başarılı bir yapım. Hayatta kalma türünün son yıllardaki en eğlenceli örneklerinden biri olduğunu da ekleyelim.

4. Flower

Annapurna Interactive imzalı Flower ise doğanın en naif üyeleri olan çiçeklere hayat vermemizi istiyor ve bizi doğanın gücüyle beşeriyete karşı bir mücadele etmeye çağırıyor.

5. Shelter 2

Shelter 2 doğanın bir hayvan için ne anlama geldiğini anlamak, tüylü dostlarımızın yaşadıklarına ilk elden şahit olmak gibi unutulmaz bir deneyim vadediyor.

6. Never Alone

Nuna ve Fox’un hem buz gibi hem de iç ısıtan hikayesine yön verdiğimiz Never Alone ise tüm donuk kalplerin buzunu çözecek.

7. Planet Zoo

Doğanın sadık üyeleri hayvanlar için devasa yuvalar inşa ettiğimiz Planet Zoo ise son yılların en başarılı yönetim ve üs kurma oyunlarından biri olarak öne çıkıyor.

8. Ori and the Blind Forest

Görselliğiyle büyüleyen platform oyunu Ori and the Blind Forest ise mistik bir ormanın hikayesine tanık olmamızı istiyor.

9. The Long Dark

Doğanın misafirperver olduğu kadar acımasız olduğunu da kanıtlayan The Long Dark ise onlarca saatlik bir hayatta kalma serüveni vadediyor.

10. The Forest

Hayatta kalma türünün klasiklerinden biri olan The Forest ise doğanın güzelliğini takdir etmek için nefes almanıza dahi izin vermiyor. Her an tetikte olmanızı isteyen yapım gizem ve korkuyla dolu bir ormanda heyecan verici bir deneyim sunuyor.

11. Firewatch

Gönüllü bir orman korucusu olarak yangın tehdidine karşı gözlerimizi dört açtığımız oyunda beklenmedik hikayelere tanık oluyor, gizemli olduğu kadar rahatlatıcı orman yürüyüşleri yapıyoruz. Oynayana ‘ne güzel meslekmiş’ dedirtecek Firewatch, doğa temalı oyunlar listemizin zirvesinde yer alıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle