• Ana Sayfa
  • Haber
  • “Korkumuzdan Yeni Araba Alamıyoruz” Diyen Diyanet İşleri Başkanı’nı Sosyal Medya Yorumsuz Bırakmadı

“Korkumuzdan Yeni Araba Alamıyoruz” Diyen Diyanet İşleri Başkanı’nı Sosyal Medya Yorumsuz Bırakmadı

 “Korkumuzdan Yeni Araba Alamıyoruz” Diyen Diyanet İşleri Başkanı’nı Sosyal Medya Yorumsuz Bırakmadı
Okunuyor “Korkumuzdan Yeni Araba Alamıyoruz” Diyen Diyanet İşleri Başkanı’nı Sosyal Medya Yorumsuz Bırakmadı

Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, tepkilerden korktukları için halen eski başkan Mehmet Görmez’in makam aracını kullandıklarını belirterek, ‘Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz’ dedi. Diyanet’in gündemden düşmeyen makam aracı tartışmaları Başkan Erbaş’ın açıklamalarıyla yeniden alevlendi.

Diyanet ile ilgili makam arabası tartışmaları, eski başkan Mehmet Görmez’e kurumun bütçesiyle alınan lüks araç sebebiyle hafızalardan hiç düşmedi.

Eski başkan Mehmet Görmez o dönem eleştirilerin ardından aracı iade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Görmez’e jest olarak yeni bir araç hediye etmişti.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan da Erbaş’ın “Zengin için cennetin bir kapısı açılırsa, yoksulun bin kapısı açılır” dediğini iddia ederek Zanka TV programındaki konuşmasında Erbaş’a şu eleştirileri yöneltmişti:

‘Ali Erbaş dalga mı geçiyorsun? Senin bindiğin araba kaç lira? İsraf diyorsun, Diyanet İşleri Başkanı olarak senin 500 tane salonun var. Müftülerle toplantı yapıyorsun 5 yıldızlı, 7 yıldızlı otellerde. Yazık günah”

Yaşar Okuyan’ın eleştirilerine yazılı olarak yanıt veren Erbaş ise korkudan yeni araba alamadıklarını belirtti.

Erbaş şöyle konuştu:

‘6 sene önce Diyanet’e yeni bir araba verilmişti. Mehmet Görmez hoca Başkan iken. Hocayı çok rahatsız ettikleri için çok üzüldü ve cumhurbaşkanlığına geri gönderdi. Eski arabaya binmeye devam etti. O arabaya şu anda ben biniyorum. 11 yaşında. Geçenlerde bozuldu yolda kaldık, koruma arabasına geçmek zorunda kaldım. Korkumuza yeni araba alamıyoruz.’

Erbaş’ın açıklamalarının ardından sosyal medyada kimisi Diyanet İşleri Başkanı’nın niçin koruması olduğunu sordu, kimisi de makam aracı tartışmalarına değindi…

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle