• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yangında Hayatlarını Kaybetmişlerdi: 3 Kardeş Birbirine Sarılı Halde Bulunmuş

Yangında Hayatlarını Kaybetmişlerdi: 3 Kardeş Birbirine Sarılı Halde Bulunmuş

 Yangında Hayatlarını Kaybetmişlerdi: 3 Kardeş Birbirine Sarılı Halde Bulunmuş
Okunuyor Yangında Hayatlarını Kaybetmişlerdi: 3 Kardeş Birbirine Sarılı Halde Bulunmuş

İzmir’in Bayındır ilçesinde evde çıkan yangında hayatını kaybeden 2 yaşındaki ikizler Yahya ve Remzi ile 3 yaşındaki ağabeyleri Talha Menderes’in cansız bedenlerinin birbirlerine sarılmış halde bulunduğu belirtildi. Anne Nuriye Menderes’in polise verdiği ifadede, yangın sırasında evin alt katındaki mutfakta kahvaltı hazırladığını, durumu fark edip yukarı çıktığında alevlerin her yeri sardığını, bu nedenle çocuklarına ulaşamadığını söylediği ifade edildi.

İtfaiye geç geldi iddiası

3 kardeşin cansız bedenlerinin, birbirlerine sarılmış halde bulunduğu belirtilirken, ailenin komşuları, itfaiye ekiplerinin bölgeye geç geldiğini öne sürdü. Komşular, çocukların kurtarılamamasında bu gecikmenin etkili olduğunu iddia etti.

Bu arada, anne Nuriye Menderes’in, yangın sırasında evde olduğu ortaya çıktı.

Nuriye Menderes’in polise verdiği ifadede, ‘Yangın sırasında alt kattaki mutfağımızda çocuklara kahvaltı hazırlıyordum. Çocuklar üst kattaydı, oyun oynuyorlardı. Yangının nasıl ve neden çıktığını bilmiyorum. Yangını çok geç fark ettim, yukarı çıktığımda alevler her yeri sarmıştı, çocuklarıma ulaşamadım’ dediği ifade edildi. Sinir krizi geçiren Nuriye Menderes’in Bayındır Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulduğu, sakinleştirici verildiği bildirildi.

Ölen 3 kardeşin İzmir Adil Tıp Kurumu’ndaki otopsilerinin sürdüğü bildirildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle