• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (26 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (26 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (26 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (26 Aralık)

26 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Afganistan’da kadınlar erkek akraba eşlik etmedikçe kısa mesafeler dışında yalnız seyahat edemeyecek.

3. Geçtiğimiz aylarda İBB, 1600 yıllık Bukoleon Sarayı’nın kalıntılarını toprağın altından çıkartmak için çalışmalara başlandığını duyurmuştu. Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan da bu çalışmadan rahatsız olduğunu yaptığı bir Twitter paylaşımıyla duyurdu. Ardından Kaplan’a abartılı isyanından dolayı insanlar tepki gösterdi.

4. Karabük’te yaşayan Tuğçenur ve Sinan İncebacak çifti, geçtiğimiz yıl evlendi. Liseden beri tanışan 26 yaşındaki genç çift ilk çocuklarını kucağına alma hayali kurarken aralarına Kovid girdi. Teşhis konulduğunda Tuğçenur 30 haftalık hamileydi ve aşısızdı, birkaç gün içinde kötüleşti ve Karabük’te hastaneye kaldırıldı.

5. İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve aynı zamanda bir hekim olan Hasan Hüseyin Uysal’ın evcil hayvanlarla ilgili Twitter’da yaptığı bir yorum tepkilere neden oldu. ‘Barınarak, barınak nereye kadar’ diyen Uysal’ın, ‘Bir yoksulun bir aylık ekmeğini barınakta bir köpeğe harcayamayız’ ifadelerini kullandığı paylaşıma sosyal medyada tepki yağdı.

6. Hollywood yıldızı George Clooney, ‘Ülkenin rejimi ve insan haklarına bakışı yüzünden’ 35 milyon dolarlık bir anlaşmayı reddettiğini açıklamıştı. Şimdi ise Clooney’in reddettiği haya yolu şirketinin THY olduğu ortaya çıktı.

7. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tepkiler nedeniyle halen eski başkan Mehmet Görmez’in 11 yaşındaki makam aracını kullandığını belirterek ‘Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz’ dedi.

8. Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş, tepkilerden korktukları için halen eski başkan Mehmet Görmez’in makam aracını kullandıklarını belirterek, ‘Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz’ dedi. Diyanet’in gündemden düşmeyen makam aracı tartışmaları Başkan Erbaş’ın açıklamalarıyla yeniden alevlendi.

9. Gaziantep’te 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan Asiye’nin babası Hüseyin Ateş, geçtiğimiz gün çalıştığı sitedeki işinden kovulduğunu ve evsiz kaldıklarını anlatmıştı. Bu açıklamanın ardından da şarkıcı Demet Akalın, aileye yardım edeceğini açıkladı.

10. Yıllar önceki görüntüleriyle internet fenomenine dönüşen Bingöllü Çoban İlhan Orak, koyunlarını sattığını ve artık çobanlık yapmadığını söyledi.

11. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Arda Turan ve Aslıhan Doğan çiftinin yurt dışından özel olarak getirttiği siyah tuvalet kağıdını köşesine taşıdı.

12. Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı ‘Vadeli mevduat hesabı caiz mi?’ sorusuna ‘Caiz değildir’ yanıtını verirken ilâhiyatçı ve yazar Hayrettin Karaman Yeni Şafak’ta yayınlanan ‘‘Örtülü faiz’ değil ‘hibe’’ başlıklı yazısında ‘Devletin ödemesi hibedir’ diyerek bu ödemenin caiz olduğunu belirtti. Vatandaşın da kafası karıştı tabii…

13. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin olarak, ‘Cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı, kritik bir süreci yönetecek. Sayın Yavaş ve İmamoğlu’nun ismi öne çıkarılıyor ama İstanbul ve Ankara’nın yönetimini bırakamayız. Seçmenimize anlatamayız.’ dedi.

14. Angela isimli genç kız, erkek arkadaşının kendisini aldattığını nasıl öğrendiğini TikTok hesabında anlattı. Genç kadının videosu kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle