• Ana Sayfa
  • Haber
  • Evcil Hayvanların İtlaf Edilebileceğini Söyleyen İHH Konya İl Başkanının “Merhametsizliği” Tepki Çekti

Evcil Hayvanların İtlaf Edilebileceğini Söyleyen İHH Konya İl Başkanının “Merhametsizliği” Tepki Çekti

 Evcil Hayvanların İtlaf Edilebileceğini Söyleyen İHH Konya İl Başkanının “Merhametsizliği” Tepki Çekti
Okunuyor Evcil Hayvanların İtlaf Edilebileceğini Söyleyen İHH Konya İl Başkanının “Merhametsizliği” Tepki Çekti

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve aynı zamanda bir hekim olan Hasan Hüseyin Uysal’ın evcil hayvanlarla ilgili Twitter’da yaptığı bir yorum tepkilere neden oldu. ‘Barınarak, barınak nereye kadar’ diyen Uysal’ın, ‘Bir yoksulun bir aylık ekmeğini barınakta bir köpeğe harcayamayız’ ifadelerini kullandığı paylaşıma sosyal medyada tepki yağdı.

Pitbull cinsi köpeklerin saldırısında ağır yaralanan küçük Asiye’nin durumu hepimizi üzmüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da belediye başkanlarına seslenerek “Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil barınaklardır” demiş ve güvenli, sıcak barınaklar için harekete geçmeleri çağrısında bulunmuştu.

İHH Konya İl Başkanı’nın Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın paylaşımının altına yaptığı yorum ise sosyal medyayı kızdırdı.

Hasan Hüseyin Uysal, Doğan’a verdiği yanıtta ‘Muhterem başkanım, adaşım, kardeşim; barınak, barınak.. nereye kadar. Evcil hayvanlarla ilişki işlevseldir. Vazifesi yoksa uyutulur. Eski ifadeyle itlâf edilir. Bir yoksulun bir aylık ekmeğini barınakta bir köpeğe harcayamayız. Açlıktan ölenlerin olduğu ülkeler varken reva değilifadelerini kullandı.

“Önce barınak dediler, şimdi itlaftan bahsediyorlar…”

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle