Pitbull Saldırısında Yaralanan Asiye’ye Doku Nakline Başlandı

 Pitbull Saldırısında Yaralanan Asiye’ye Doku Nakline Başlandı
Okunuyor Pitbull Saldırısında Yaralanan Asiye’ye Doku Nakline Başlandı

Gaziantep’te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralandıktan sonra Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesine getirilen 4 yaşındaki Asiye Ateş’in doku nakli ameliyatına başlandığı bildirildi.

Küçük Asiye’ye bazı operasyonların yanı sıra doku nakli yapılacağı öğrenildi.

Operasyonu o ekip gerçekleştirecek

Türkiye’nin ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, ameliyat için gerekli hazırlıkları tamamladı.

Doktorların saat 13.00 sıralarında minik kızı ameliyata aldığı bildirildi.

Erdoğan, Asiye’nin babasını aradı

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün Gaziantep’te işçilerle yemek programında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hüseyin Ateş’i telefonla aradı.

Asiye Ateş’in sağlık durumu hakkında bilgi alan Erdoğan, ‘Asiye’nin gözlerinden öpüyorum. Rabbimden şifalar diliyorum. Namazlarımda da dua edeceğim inşallah. Allah sabırlar versin’ dedi.

Ailesi yoğun bakım önünde bekliyor

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Pediatri Yoğun Bakım Ünitesi önünde bekleyen Ateş ailesi, kızları Asiye’nin sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. 

Baba Hüseyin Ateş, Cumhurbaşkanı ile görüştüklerini ve desteklerini esirgemediğini anlattı. 

Asiye’nin annesinin ise yoğun bakıma girdiği ve kızına yemek yedirdiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi’nde 22 Aralık’ta 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 3’ü tutuklanmıştı.

Saldırgan köpekler ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmişti

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle