Tesla Tehlikeli Özellikten Vazgeçiyor: Araç Sürerken Oyun Oynanamayacak

 Tesla Tehlikeli Özellikten Vazgeçiyor: Araç Sürerken Oyun Oynanamayacak
Okunuyor Tesla Tehlikeli Özellikten Vazgeçiyor: Araç Sürerken Oyun Oynanamayacak

Tesla dokunmatik ekranlarında oyun oynanmasını sağlayan Passenger Play (Yolcu Oyunu) özelliğini, aracın hareket halinde olduğu anlarda kapatacağını bildirdi.

Tesla otomobil modellerinin içerisindeki büyük ekranlarda farklı birçok oyun oynanabiliyor. Bu oyunlar ilk geldiğinde sadece araç park halinde oynanabiliyordu ancak sonra oyunların sürüş sırasında da oynanabildiği ortaya çıkmıştı.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Kurumu’nun (NHTSA), bu durum ile ilgili inceleme başlatmıştı.

Konuyla ilgili Tesla, hareket halindeyken oyun oynamayı kapatacağını açıkladı. Karar, ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Kurumu’nun (NHTSA) başlattığı inceleme sonrasında alındı.

BBC Türkçe’deki habere göre NHTSA Tesla’nın kendilerine yaptığı bir bildirim ile, bu özelliğin yazılım güncellemesinin ardından sadece aracın hareket halinde olmadığı vakitlerde kullanılabilir hale getirileceğini aktardığını duyurdu.

Tesla ise konuyla ilgili bir duyuru yapmadı. Elon Musk’ın kurduğu şirket, bu özelliğin tehlikeli olması nedeniyle eleştiriliyordu.

NHTSA bu hafta başlattığı incelemede bu özelliğin sürücülerin dikkatini dağıtarak kaza riskini artırabileceği sonucuna varmıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle