• Ana Sayfa
  • Haber
  • Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan’ın Beyin Yakan ve Tepkilere Neden Olan İBB İsyanı

Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan’ın Beyin Yakan ve Tepkilere Neden Olan İBB İsyanı

 Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan’ın Beyin Yakan ve Tepkilere Neden Olan İBB İsyanı
Okunuyor Yeni Şafak Yazarı Yusuf Kaplan’ın Beyin Yakan ve Tepkilere Neden Olan İBB İsyanı

Geçtiğimiz aylarda İBB, 1600 yıllık Bukoleon Sarayı’nın kalıntılarını toprağın altından çıkartmak için çalışmalara başlandığını duyurmuştu. Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan da bu çalışmadan rahatsız olduğunu yaptığı bir Twitter paylaşımıyla duyurdu. Ardından Kaplan’a abartılı isyanından dolayı insanlar tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde bulunan 1600 yıllık Bukoleon Sarayı’nın kalıntılarını toprağın altından çıkartmak için çalışmalara başladığını ve kazı ve restorasyon çalışmaları bittikten sonra da sarayın açık hava müzesi olarak açılacağını duyurmuştu.

İBB Miras ekiplerinin Bukoleon Sarayı kazısında anıtsal girişin sütunlarının üst noktası açığa çıktı. Kazı devam ettirildiğinde, sarayın duvarlarına ve zeminine ulaşılacak.

Tahmini 5. yüzyılda II. Theodosius tarafından yaptırılan bu sarayın toprak altında kalan bölümlerinin ortaya çıkarılması bazılarını rahatsız etti.

O rahatsız olanlardan biri yazar Yusuf Kaplan… “Sahilde Topkapı Sarayı’nı gölgeleyecek ve Müslüman İstanbul’un silüetini bozacak böyle bir girişimi nasıl yapabilirsiniz?” diyerek tepki gösterdi.

Bunun bir intihar olduğunu da ekledi…

Kaplan’ın abartılı isyanını görenler de yorumsuz bırakmadı.

Haydi yorumlara…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle