• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Oyun Dünyasında Birbirinden İlginç ve Dikkat Çeken Easter Eggler

Oyun Dünyasında Birbirinden İlginç ve Dikkat Çeken Easter Eggler

 Oyun Dünyasında Birbirinden İlginç ve Dikkat Çeken Easter Eggler
Okunuyor Oyun Dünyasında Birbirinden İlginç ve Dikkat Çeken Easter Eggler

Oyun dünyası hem farklı oyunlardan hem de duayen yapımlardan birçok farklı konuda easter egg’ler barındırıyor. Oyunlarda yer alan easter eggl’er oyuncular tarafından bulunduğunda hem sosyal paylaşım platformlarında hem de oyun ile ilgili platformlarda onlarca, yüzlerce kez paylaşılıyor.

Fallout 4 – Atatürk İmzası

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen Fallout 4 adlı oyunda Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası bir beyzbol topunun üzerinde yer alıyor. Firma Atatürk imzası ile ilgili beyzbol topunun üzerine atılacak imza için Google’da ”Signature” şeklinde aratıldığında bulunan en belirgin 8 imzadan birisi olduğunu açıklamıştı.

Borderlands 2 – Minecraft Mağarası

Borderlands 2 oynadığınız sırada mağaralarda gezerken dikkatli olursanız Minecraft bloklarına rastlayabilirsiniz. Eğer rastlarsanız unutmayın ki Minecraft oyunundaki gibi bu bloklar kırılabilir ve yaratıklar öldürülebilir.

The Witcher 2 – Samanlıkla ölü bulunan Assasins Creed kahramanı Altair

Popüler oyun serisi Assasins Creed’in ilk oyunlarındaki kahramanımız olan Altair, bir diğer popüler oyun serisi olan The Witcher’ın 2. oyununda bir samanlığın yanında ölü olarak yer alıyor. Witcher serisindeki kahramanız Gerald ise bu repliği söylüyor ”Hmm… Asla öğrenemediler zaten.”

GTA 5 – Hayvana Dönüşme

GTA 5 belki de easter egg’ler konusunda en bol gönüllü oyunlardan bir tanesi olarak yerini alıyor. Birçok easter egg’den en eğlencelilerinden birisi haritaların çeşitli noktalarında bulacağınız ”Peyote” adı verilen meyveler ve yediğinizde bir hayvana dönüşüyor, o şekilde şehirde tur atabiliyorsunuz.

Watch Dogs 2 – Ubisoft ve Assasins Creed Posteri

Ubisoft’un beğenilen yapımlarından birisi olan Watch Dogs 2’de Ubisoft şirketinin bir ofisi yer alıyor. Hatta ofisin üzerinde Ubisoft’un başka bir oyun serisi olan Assasins Creed’in posteri bulunuyor.

Aynı zamanda oyunun içerisinde “Privacy Invasion – Ubistolen” adlı görevde Ubisoft şirketini hacklemeye çalışıyorsunuz.

The Witcher 3 – Dövüş Kulübü referansı

GTA 5 – Jolene’nin Hayaleti

Her akşam 23:00 – 00:00 saatleri arasında Gordo dağında bir hayalet beliriyor. Bu hayaletin hikayesini oyunun içerisindeki gazetelerden eşi tarafından öldürülen Jolene isimli bir kadın olduğunu öğreniyoruz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle