• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (27 Aralık)

27 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Aksaray’da 10 yaşındaki öğrencisi T.K.’yi darp ettiği için hakkında 1,5 yıla kadar hapis cezası istenen öğretmen Ali Rıza Y.’nin (40), 2004 ile 2007 yılları arasında görev yaptığı Sakarya’da da öğrencilere şiddet uyguladığı öne sürüldü.

CİMER’e yapılan şikayetlerde; Ali Rıza Y.’nin lise düzeyinde soru sorup bilmeyenlere şiddet uyguladığı, öğrencileri masa altına sokup çoraplarını koklattığı ve ‘sen bir çöpsün’ diyerek çöp kutusunun üzerine oturttuğu iddia edildi.

2. Cezayir’de meydana gelen korkunç olay, bir anda dünya gündemine oturdu. Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 73 yaşındaki kadının karnında taşlaşmış bir cenin görüldü. Doktorlar, hemen yetkililere haber verdi.

35 yıldır taşlamış ceninle yaşayan kadın ise ameliyata alındı. Bu olay daha önce Fas’ta Zehra Ebu Talip isimli kadının başına gelmişti.

3. Adana’da bir kadın, daha önce de kendisini tabancayla vurarak yaralayan eski sevgilisinin usturalı saldırısına uğradı. Yüzüne 22 dikiş atılan kadın, ‘İlk silahlı saldırısından yara almadan kurtuldum. İkincisinde bacaklarıma 4 kurşun isabet etti, üçüncü saldırısında ise yüzümü kesti. Yıllardır şiddete maruz kalıyorum. Bir ilişkiyi istemediğim için ölmek istemiyorum” dedi.

4. Sosyal medyada ‘Tokatçı Berber’ olarak tanınan Mehmet Bayraktar, yolda yürürken kendisine seslenen kişiye yanıt vermediği iddiasıyla saldırıya uğradı. Bir gözü moraran Mehmet Bayraktar, polise giderek şikayetçi oldu.

5. Simit yiyin ve porsiyonları küçültün tavsiyeleri sonrası vatandaşta sinirler bozuk. Yediğimizden kısmamızı isteyenler bir yana, pahalı kıyafetleri ve aksesuarlarıyla karşımıza çıkan milletvekilleri bir yana. Şimdi AKP’li Milletvekili Canan Kalsın’ın pahalı kemeri gündemde. Bakalım neler olmuş?

6. Sosyal medyada yayınlanan bireysel ikinci el araç ilanlarında vatandaşlar çok basit bir yolla dolandırılıyor. Peki bu yeni dolandırıcılık sistemi nasıl ve kimler kullanılarak yapılıyor?

7. Bakan Soylu’yu istifaya çağıran İmamoğlu ‘Bunları tespit etmiş bakan. Yerinde oturuyor, basın önünde gevrek gevrek bunları söylüyor. O kişiler de İBB’de görev mi yapıyor şu an? İçişleri Bakanı şu an hemen istifa etsin o zaman” dedi.

8. Aralık ayının başında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne alınan personeline yönelik ‘455 tanesinin PKK ve KCK kaydı var. 80’inin DHKPC, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP kaydı var ve diğerlerinin kayıtlarını da gönderebilirim’ demişti.

Dün ise bakanlık sosyal medya hesabından özel teftiş başlatıldığını duyurdu. Bu açıklamanın ardından tepkiler yükseldi, bazı kullanıcılar Soylu’nun başlattığı soruşturmadaki çelişkileri dile getirdi.

9. Gaziantep’te pitbull köpeklerin saldırısı sonrası yaralanan Asiye Ateş´in (4) Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nde 4 saat süren başarılı ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, ‘Ek doku talebi gerekebilir. Epeyce derin yarası ve kemik eksiklikleri vardı. Bunları tamamlamaya çalışacağız. Şu an gayet iyi yoğun bakımda izleniyor’ dedi

10. BDDK, Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

11. MetroPOLL Araştırma Şirketi yılın son anket sonuçlarını paylaştı. Katılımcılara bu pazar seçim olması halinde tercihin ne olacağı soruldu.

12. Türkiye’nin sabırsızlıkla beklenen yerli elektrikli otomobil markası Togg ile ilgili yeni gelişmeler var. Şirket, 27 Aralık 2019’da gerçekleştirdiği ‘Yeniliğe Yolculuk’ buluşmasından bu yana aldığı mesafeyi ve 2022 yılı hedeflerini bir basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı.

13. İzmir’in tek kadın taksi sürücüsü Sevim Çevril Kaykaç, iş hayatında başarılı olan 40 kadının ödüllendirildiği 1. Saat Kulesi Uluslararası AltınZirve Ödülleri’nde yılın en başarılı taksi sürücüsü ödülüne layık görüldü.

14. @nefretay isimli kullanıcının attığı tweet büyük ses getirdi ve ona yalnız olmadığını hissettirmek için regl acısı tarifleri yapıldı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle