• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (28 Aralık)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (28 Aralık)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (28 Aralık)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (28 Aralık)

28 Aralık günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Suriyeli bir kuyumcuyu Twitter hesabından hedef göstermesi sosyal medyada tepki topladı.

2. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evini gözetleyerek casusluk yaptıkları iddiasıyla tutuklanan İsrailli çift, Netflix’in ‘Fauda’ dizisine devam eden aktör Lior Raz ile bir sigorta şirketinin reklamında oynayacak.

3. Paleontologlar yalnızca kafatasının uzunluğu iki metreye ulaşan bir ‘deniz canavarının’ kalıntılarını keşfetti.

4. İstanbul’da yaşayan Mehmet İ. bir süredir birlikte olduğu Halime İ. ile evlendi. Düğün gecesi karı koca arasında yaşanan tartışma dayakla bitti. Karısı tarafından darbedildiğini söyleyen adam hastaneye gidip darp raporu aldı. Eşi tarafından dayak yediğini iddia eden genç adam boşanma davası açtı.

5. Dolar/TL kurunda 20 Aralık’ta yaşanan sert düşüş gözlerin etiketlere, tabelalara çevrilmesine neden oldu ancak fiyatlarda ciddi bir indirim gerçekleşmedi.

6. İstanbul’da silahlı ve bıçaklı bir kişi HDP Bahçelievler İlçe Binası’na saldırı düzenledi, bir kişi yaralandı…

7. Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşayan emekli orman muhafaza memuru Bayram Dayı’nın 20 yıl önce çorak bir araziye diktiği fidanlar, şimdi dev bir ormana dönüştü…

8. Erzincan’da kardeşini psikolojik tedavi olması için ikna etmek isteyen öğretmen Ayşegül Taşkın, kardeşi Ali Nazım Taşkın tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

9. Eskişehir’de fuhuş amacıyla birlikte olduğu çobanın sürüsünden 3 koyunu alarak ayrılan kadın, hayvanların asıl sahibinin şikayeti üzerine kısa sürede yakalandı.

10. Çocuk yapma konusunda yıllardan beri tartışılıyor. Kimisi bunu bir bencillik olarak görüyor, kimisi ise çocuk sahibi olmak için hayatını adıyor. Şimdi yine buna benzer bir tartışma var sosyal medyada. Annelik korkunç mu değil mi siz söyleyin?

11. Her ekonomik krizin kendine has sembolleri söylemleri oluyor. 2021 yılında üzerimizden silindir gibi geçen krizin sembolleri ise ağzına telefon sokulan vatandaşken bir diğer sembolü de Hülya Avşar’ın tepki çeken çıkışıyla simit oldu. Vedat Milor da üstün anket yetenekleriyle simitleri kapıştırdı. Bakalım sonuçlar ne olmuş?

12. Ekonomik sorunlar beraberinde erken seçim düşüncesini de getiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli her ne kadar seçimlerin zamanında yapılacağını söylese de kulis haberleri AKP’nin YSK ile görüştüğü yönünde. Peki erken seçim olursa ne olur? Dindar seçmen ne düşünüyor, ne talep ediyor? Tüm detaylar ve daha fazlası içerikte…????

13. Genç kadının komşusunun deposundan akan sıvıyı gördüğünde yaşadığı korkuyu hayal etmek mümkün…

14. Kadın pilot Nurdan Yararcan, kendisi gibi pilot olan eşiyle havada denk geldikleri anları paylaştı. Bu hoş tesadüfe de sosyal medya kullanıcıları tebessüm ettiren yorumlar yaptı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle