Yerli Otomobil Togg’un Fiyatı Ne Olacak?

 Yerli Otomobil Togg’un Fiyatı Ne Olacak?
Okunuyor Yerli Otomobil Togg’un Fiyatı Ne Olacak?

Türkiye’nin 2022 yılı sonunda banttan inmesi beklenen yerli elektrikli otomobili Togg’un Bursa’nın Gemlik ilçesindeki üretim tesisinin inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Otomobille ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de fiyatının ne olacağı.

Togg’un fiyatı ne olacak? Şirketin CEO’su M. Gürcan Karakaş, kendilerine yöneltilen ‘fiyat’ sorusuna ne cevap verdi? 

Ayrıntılar haberimizde.

Pazartesi günü Togg’un Gemlik’te inşaat çalışmalarının devam ettiği fabrikasında gelinen son durumla ilgili bilgiler verildi.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş’ın paylaştığı bilgiye göre Temmuz 2022 sonunda deneme üretimlerine başlanacak. 2022 sonunda da ilk seri üretim aracı banttan inecek…

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş

Akıllardan düşmeyen o soru: Peki fiyatı?

Otomobilin teknolojik özelliklerinden ziyade Togg’un hangi fiyata satılacağı en çok merak edilen konulardan birisini oluşturuyor.

Fiyat ile ilgili şimdilik RESMİ bir rakam telaffuz edilmedi AMA… Gürcan Karakaş, fiyat ile ilgili toplantıda yöneltilen bir soruya şöyle yanıt verdi:

“Rekabetçi olacağız.”

Rekabetçi olabileceğimizi düşünüyoruz. Biz yola çıktığımız andan itibaren 2023’te pazara girdiğimizde ülkemizde en fazla satılan C segment SUV’ların elektrikli araç olmayacağını düşündüğümüzden dolayı içten yanmalı araçlardan pazar payı almamız gerektiğini bilerek her şeyi planladık. 

Dolayısıyla ‘günümüzde eğer C segmentinde bir SUV’un rekabetçiliğiyle rekabet edebilir misiniz?’ diye sorarsanız evet, rekabet edebiliriz.

Aracın ortalama fiyatının “bugünkü koşullara göre 600 bin TL civarında olabileceğine” yönelik tahminler, basında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyat ile ilgili daha önce yapmış olduğu bir açıklamada “Halkımızın inanıyorum ki cebini de rahatlıkla inşallah sıkıntıya sokmadan alabileceği otomobil noktasında olacak diye düşünüyorum” demişti.

???? Bu arada, Togg’un Gemlik’te yapımı devam eden tesisi canlı olarak YouTube’dan izlenebiliyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Togg’un fiyatı ne kadar olacak? Yorumlarınızı paylaşabiliriniz! ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle