• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Yine Başkaları İçin Utandık: Kadın VALORANT Oyuncusuna Yapılan Tehdit ve Tacizler Sosyal Medyada Tepki Topladı

Yine Başkaları İçin Utandık: Kadın VALORANT Oyuncusuna Yapılan Tehdit ve Tacizler Sosyal Medyada Tepki Topladı

 Yine Başkaları İçin Utandık: Kadın VALORANT Oyuncusuna Yapılan Tehdit ve Tacizler Sosyal Medyada Tepki Topladı
Okunuyor Yine Başkaları İçin Utandık: Kadın VALORANT Oyuncusuna Yapılan Tehdit ve Tacizler Sosyal Medyada Tepki Topladı

Bilgisayar oyunlarında kadın oyuncuların yaşadığı taciz ve tehdit olayları, insanların tepkisine rağmen gün geçtikçe devam ediyor. Son olarak VALORANT oynayan kadın oyuncuya yapılan saldırı, sosyal medyanın gündemine düştü.

Kadın oyuncuya saygısızca saldırıldı.

Twitter üzerinden Gösde isimli kullanıcı tarafından yapılan paylaşımda, oyun içinde Viper karakterine kadın olduğundan dolayı tehdit ve taciz dolu konuşmalar yapılıyor.

Özellikle Sage oyuncusu tarafından yapılan saldırı, ardından diğer oyuncu ile de devam ediyor. Terbiye sınırlarının aşıldığını gösteren video, oyuncular ve sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük bir tepki ile karşılandı.

Saldırı devam etti.

Başka bir video daha paylaşan oyuncu, saldırının devam ettiğini belirtti. Oyuncular Riot Games tarafından artık bu tarz olaylarda, hızlı karar alıp gerekli işlemleri yapmasını istiyor.

Çünkü bu tip konuşmalar, gerçek hayatta yaşanan taciz olaylarından farksız. Umarız ki gelecek zamanda hiç kimse, kadın olduğu için bu tarz kötü konuşmalar içinde kendisini bulmaz.

Ferit Karakaya, olaya tepkisini gösterdi.

Eski esporcu ve şu an aktif olarak canlı yayıncı olan Ferit Karakaya, Gözde’nin yaşadığı bu talihsiz olay ardından tepkisini ortaya koydu.

Wtcn ile birlikte birçok yayıncı ve sosyal medya kullanıcısı, tepkilerini göstererek Riot Games’ten gerekli adımları atmasını bekliyor.

Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle